Tíz emberrel kiharcolt döntetlen

A saját nevelésű Styecz Bence üde színfoltja volt a csabai csapatnak. Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

Tovább várat magára a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata első tavaszi sikere. A lila-fehérek az NB II-es pontvadászat vasárnapi 24. játéknapján a dobogón álló Péccsel osztoztak meg a pontokon. A bő félórán keresztül emberhátrányban játszó házigazdák ezúttal örülhettek a döntetlennek, de szervezett játékukkal rászolgáltak erre.

Békéscsaba 1912 Előre–Pécsi MFC 1–1 (1–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utcai stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Veizer Roland (Berényi Ákos, Punyi Gyula).
Békéscsaba: Uram – Nagy S., Farkas M., Babinyecz, Bora, Horváth P. – Styecz (Pap, 80.), Kitl, Szabó P. (Kasik, 91.) – Kovács Á. (Máris, 55.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Pécs: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Bartha (Geiger, 74.), Futó, Kónya – Grabant (Hegedűs, 62.), Adamcsek (Tihanyi, 74.), Óvári (Keresztes, 88.). Vezetőedző: Vas László.
Gólszerző: Szabó P. (10.), Grabant (28.).
Sárga lap: Paudits (25.), Kitl (40.), ill. Rácz (72.), Tihanyi (77.).
Piros lap: Paudits (62.).

10. perc: Nagy Sándor az ötös jobb oldali sarkáról emelt középre, pontosan érkezett Szabó Péter, aki a kapu bal sarkába helyezett, 1–0.
28. perc: Óvári átadásával Grabant Bence húzott kapura a jobb összekötő helyén, 12 méteres lövésével szemben tehetetlennek bizonyult Uram kapus, 1–1.
62. perc: Egy csabai támadás során Paudits Patrik fölöslegesen ért kézzel a labdába a pécsi tizenhatoson belül, amiért megkapta második sárga lapját.

Remekül előkészített játéktér fogadta a játékosokat. Minden különösebb taktikát mellőzve, nyomban egymásnak esett a támadó szellemben pályára lépő két együttes. Változatos volt a játék és gyorsan jött a csabaiak vezető gólja, ami a 100. békéscsabai bajnoki mérkőzését játszó Nagy Sándor érdeme volt, aki remekül szolgálta ki Szabó Pétert. A pécsiek harcosságát mindez nem törte meg, a 13. percben Óvári 15 méteres lapos lövésével veszélyeztettek először, amit Uram biztosan hárított. Az ellenakcióból Paudits került óriási ziccerbe, egyedül léphetett ki, de a büntetőpontnál csúnyán „eltörte” a labdát, így az jócskán kapu mellé szállt! Előnyük birtokában a házigazdák visszább rendeződtek és Kovácsot is a középpályára rendelte Preisinger Sándor. A vendégek ekkor már jóval aktívabbak voltak, többet birtokolták a labdát, szűk félóra elteltével pedig az eredményt is egalizálták egy jól eltalált lövéssel. Nem sokkal később Rácz fejese okozott komoly riadalmat a hazai körökben, a 37. percben pedig Grabant duplázhatta volna góljai számát, de ígéretes helyzetben kifogott rajta a csabai hálóőr. A döntetlennel szemlátomást egyik oldal sem volt elégedett, ennek megfelelően a játékrész hajrájában is nagy volt a hajtás, de feljegyezni valót csak Horváth 15 méteres életképes lövése jelentett, ami Helesfay ölében halt el.
A második félidőt is a vendéket kezdték offenzívebb szemlélettel, Preklet nyomban be is talált, de a játékvezető les miatt nem adta ezt meg. Több ígéretes pécsi támadás okozott meleg pillanatokat az első negyedórában, Paudits kiállítása pedig még tovább nehezítette a házigazdák dolgát. Vas László nyomban friss szélsőt cserélt be, majd két támadót is. Ahogyan az várható volt, fokozódott a nyomás az Előre védelmére, de Nagy Sándorék szervezetten állták a próbát. A meccs vége felé már szinte egykapuztak a vendégek, a csabaiak pedig egyke csatárukat, Papot igyekeztek megjátszani. Végül a csabaiak stratégiája hozta meg a várt eredményt, hiszen izgalmas végjátékban maradt a döntetlen.

Jó: Uram, Styecz, Szabó P., Nagy S., Farkas M., ill. Óvári, Grabant, Preklet, Kónya.

Preisinger Sándor: – Az első félidőt jól kezdtük, vezettünk is, de utána kaptunk egy olyan gólt, amire egész héten készültünk. Mentálisan és harciasságban teljesen rendben volt a csapat, azokat a dolgokat, amiket akartunk, meg tudtuk játszani az első félidőben, a másodikban viszont fegyelmezetlenség miatt kaptunk egy kiállítást. A folytatásban tisztességgel küzdött a csapat.
Vas László: – Jól kezdtük a mérkőzést. A Békéscsaba az első adandó lehetőségnél egy védelmi hiba miatt megszerezte a vezetést. Ettől függetlenül a srácokra nem lehet egy rossz szavam sem, mert felálltak és csinálták, amit kellett. Volt több lehetőségünk is, hogy megszerezzük a vezetést, ezekkel sajnos nem tudtunk élni. Az összképet tekintve csalódott vagyok, mert ebben a találkozóban szerintem több volt.