Tova tűnt már a tavalyi nyár!

Jól jellemzi a békéscsabaiak teljesítményét, hogy Lukács félfordulásból ellőt labdája jelentette az egyetlen veszélyt a Soroksár kapujára. Fotó: Meder István

Elkerülhető egyéni hibák eredményezték, hogy vasárnap nem tudta tovább gyarapítani az idegenbeli pontjai számát a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata. Az NB II-es pontvadászat 25. fordulójában megvívott soroksári találkozón fokozatosan bizonytalanodtak el a lilák, és mivel a padról sem érkezett megváltás, tulajdonképpen reményük sem mutatkozott elkerülni a vereséget.

Soroksár SC–Békéscsaba 1912 Előre 2–0 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest, zárt kapuk mögött. Vezette: Zám Zsolt (Bede Tamás, Mohos Milán).
Soroksár: Szécsi G. – Gárdos, Valencsik, Takács Zs., Pászka – Derekas, Hudák M. – Ramadan (Tóth D., 74.), Korozmán (Szerető, 80.), Csernik (Orosz, 74.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 80.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Békéscsaba: Uram – Nagy S., Fazekas, Bora, Horváth P. – Máris, Kitl (Babinyecz, 85.), Király, Szabó P. (Kasik, 85.) – Kovács Á. (Styecz, 46.), Lukács (Gránicz, 46.). Csere: Krnács, Pap, Ilyés, Tóth B., Sipaki. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Gólszerző: Valencsik (14.), Korozmán (70.).
Sárga lap: Derekas (40.), Takács Zs. (66.), ill. Kitl (39.), Király (41.), Preisinger Sándor (59.), Gránicz (66.), Máris (82.).

14. perc: A kezdőkörhöz közelről Pászka végezett el szabadrúgást az Előre térfeléről. A kapu elé ívelt labdára Valencsik Dávid érkezett, aki Horváth díszkíséretében a jobb kapufa közeléből lőtt a hosszú sarokba, 1–0.
70. perc: A soroksáriak egy csabai pontrúgást követően indították sokadik ziccerüket. Csernik a jobb szélen viharzott el, kettő az egy ellen vezethette a labdát, az ötös jobb sarkáról pontosan gurított keresztbe, a hosszú érkező Korozmán Kevinnek pedig csak az üres kapuba kellett gurítania, 2–0.

Jó talajú pálya fogadta a játékosokat Soroksáron. Mindkét oldal erőszakos letámadással kezdte a meccset, a kölcsönös „kutyaszorítóban” pedig inkább a Békéscsaba tudott építkezni. Elsődlegesen a széleken vezetett akciókból próbáltak veszélyeztetni a lilák, egy pontrúgásból mégis a Soroksár szerzett vezetést szűk negyedóra elteltével. Továbbra is a viharsarkiak kezdeményeztek többet, a 19. percben Lukács fordulásból leadott lövése adott munkát Szécsi kapusnak. A házigazdák visszahúzódtak térfelükre és a megszerzett labdákból igyekeztek gyors ellencsapásokat felépíteni. Félóra múltán egy ilyen akció végén Korozmán közeli fejesét tenyerelte ki Uram a gólvonalról. A félidő utolsó harmadára átvették az irányítást a sárga-feketék és többször is megdolgoztatták a csabaiak hálóőrét. Sok apró szabálytalanság tarkította és tördelte a játékot, ebben az időszakban három sárga lapot is kiosztott a játékvezető.
A támadójáték hatékonyságának javítása érekében kettőt is cserélt szünetben Preisinger Sándor, aki ennek megfelelően némileg át is forgatta csapatát. A pályán azonban nem mutatkozott meg ennek a jótékony hatása, mivel jobbára az történt, amit a házigazdák akartak. Az 59. percben a csabai edző reklamálásért kapott sárga cédulát, miután egy véleményes fault meg nem adását kérte számon a játékvezetőn, aki egyébként sajátos stílusban vezette a meccset. Röviddel ezután Csiernik került kétszer is sakk-matt helyzetbe, de nem tudta feltenni az i-re a pontot. Pedig ezzel el is dönthette volna a meccset, mert a csabaiak második félidei teljesítménye látványosan visszaesett. Amikor náluk volt a labda, ötlettelenül járatták azt, hátul viszont meglehetősen sebezhetőnek tűntek. Jól példázta mindezt a második hazai gól, melyet a sokadik kontra eredményezett számukra. Ami viszont a maradék önbizalmát is elvette a csabai csapatnak. Az utolsó 20 perc során langyos mederben csordogált a játék. A hazaiak az eredmény óvását tartották szem előtt, az Előrében pedig nem volt annyi átütőerő, ami hozzásegítette volna a szépítéshez.
Összességében többet ígért ez a mérkőzés a viharsarkiak számára, de a jó kezdés után fokozatosan esett vissza teljesítményük, ráadásul a XXIII. kerületi gárda taktikai téren is felülmúlta őket. Tavasszal négy fordulót követően is nyeretlen még a Békéscsaba, hiába no, tova tűnt már a tavalyi nyár!

Jó: Csiernik, Korozmán, Derekas, ill. Uram, Szabó P.

Lipcsei Péter: – Tudtam, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. A játékosok hozzáállása példaértékű volt, mindenki odatette magát. Ha kicsit jobban koncentrálnak az utolsó passzokra, nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelem, de így is nagyon elégedett vagyok, hogy győzött a csapat.
Preisinger Sándor: – Nagyon nehéz, hogy minden héten öt-hat emberről kell lemondanunk az elég szűkös keretünkből. A játékosok most is mentek előre, de mint minden mérkőzésen, így a ezen is, sok helyzetet puskáztak el. A helyzeteink kimaradnak, annak ellenére, hogy a támadójátékunkban van energia – de gólt kellene szerezni…