Továbbra is sok a fals hang a zenekarban

Krnács Richárd a csabaiak hálóőre a kapott gól ellenére jól oldotta meg a feladatát. Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország

Úgy tűnik, hogy az ETO előző heti legyőzése csak fellángolás volt a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata részéről. A lila-fehérek a bajnokság vasárnapi fordulójában Kazincbarcikán szenvedtek kínos vereséget, ezzel pedig egy alsóházi közvetlen riválisukat „ébresztették fel téli álmából”.

Kazincbarcikai SC–Békéscsaba 1912 Előre 1–0 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Kazincbarcika, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács J. Zoltán (Aradi József, Rózsa Dávid).
Kazincbarcika: Horváth L. – Tóth B. (Kovács M., 55.), Szűcs K., Farkas A., Mikló – Oldal, Oltean, Toma, Németh T. – Kovác A. (Kalmár, 90.), Tóth-Gábor (Takács T., 69.). Vezetőedzők: Dzurják József, Kriston István.
Békéscsaba: Krnács – Nagy S. (Lukács, 67.), Farkas M., Babinyecz (Kitl, 46.), Bora, Kasik (Hodonicki, 55.) – Horváth P., Király (Máris, 55.), Szabó P. – Kovács Á. (Fazekas, 87.), Paudits. Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Gólszerző: Farkas A. (54.).
Sárga lap: Tóth B. (26.), Mikló (83.), ill. Nagy S. (40.), Lukács (92.).
Piros lap: Kovács M. (74.).

54. perc: A tizedik hazai szögletet Toma György végezte el, a labdát Farkas András fejelte be a kapuba, 1–0.
74. perc: Kovács Máté Krisztián állította meg a hazai térfélen Lukács Raymondot. A játékvezető rögtön felmutatta a piros lapot a barcikai játékosnak.

A szeles, borús időben jobban kezdte a mérkőzést a Kazincbarcika. Több veszélyes akciót vezetett, melyben rendre főszerepet vállalt Németh Tamás. Mindkét csapat küzdött, amiből egy jó iramú találkozó bontakozott ki. Az első játékrészben Krnácsnak több dolga akadt, mint borsodi kollégájának, azonban 45 percnyi játékot követően gólt egyik együttesnek sem sikerült szereznie.
A szünetben kettőt cserélt Preisinger Sándor, ezzel próbálva frissíteni az előrejátékban visszafogott csapatát. A második játékrész első negyed órájában továbbra is a Kazincbarcika támadott aktívabban, aminek következtében az 54. percben a vezetést is megszerezte. A folytatásban felélénkültek a vendégek, akik újabb támadókat vetettek be. Több helyzetet dolgoztak ki, de a kaput nem sikerült eltalálniuk. Miután emberelőnybe került a lila-fehér gárda, még inkább kapujához szegezte a kiesés ellen harcoló hazaiakat, Horváth többször is bravúrral hárított, így az eredmény már nem változott. A Békéscsaba újabb fontos pontokat vesztegetett el, mert – egy zenei hasonlattal éve – továbbra is sok fals hang a zenekarban,  vagy a karmester vezényel más darabot.

Jó: Németh, Farkas A., Horváth L., Toma, ill. Krnács, Farkas M.

Kriston István: – Elismerés illeti a játékosokat, megérdemelt győzelmet arattak. Amit megbeszéltünk és gyakoroltunk az edzéseken, azt mind megvalósították. Agresszív és gyors játékot nyújtottunk, értékes sikert arattunk.
Preisinger Sándor: – Nem játszottunk jól, de amennyi tiszteletlenséget és megaláztatást el kellett viselnünk, az vérlázító, és elfogadhatatlan.