Továbbra is veretlen a Körösladány

Burai Dávid szép egyéni akcióból szerzett vezetést a ladányiaknak. Fotó: Kovács-Goda József

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság szerdai harmadik fordulójában a listavezető Dabas látogatott Körösladányba. A hozzá hasonlóan veretlenül álló hazai együttes az első félidőben döntésre vihette volna a dolgot, de a kapu előtti pontatlanságok miatt ezúttal be kellett érnie a döntetlennel az újoncnak.

Körösladány MSK–FC Dabas 1–1 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Körösladány, 300 néző. Vezette: Takács Ákos (Szilágyi Norbert, Szilágyi Zsolt).
Körösladány: Nagy B. – Prasler, Szántó, Vincze D., Krajcsó – Zelenyánszki, Ruzsa – Burai (Kisari, 79.), Mácsai, Pusztai (Knyihár, 64.) – Ilyés (Bartik, 93.). Vezetőedző: Fodor Sándor.
Dabas: Kersák – Földes, Dudás, Forgács, Márton – Lévai (Sándli, 52.), Erdős (Ágoston, 69.), Horváth, Marsa – Bíró, Vladul (Takács, 77.). Vezetőedző: Szabó István.
Gólszerző: Burai (29.), ill. Vladul (60.).

Nagy hőségben kezdődött a mérkőzés. A hazaiak diktálták a tempót és irányították a mérkőzést. A mezőnyfölényük számos helyzetet eredményezett, Ilyés Tamás egymaga négy gólt lőhetett volna, de a 22. percben még a legnagyobb lehetőségét is kivágták a gólvonalról a védők. Helyette a 29. minutában Burai Dávid juttatta vezetéshez a hazai alakulatot, aki a jobb összekötő helyén egyéni akcióba kezdett, megverte az emberét és 6-7 méterről lőtt a hálóba, 0–1. A szünetig további alkalom kínálkozott az előny megduplázására, ez azonban kimaradt.

A második félidőre jobban futott ki a Dabas. Többet birtokolta a labdát, többet is veszélyeztetett, ennek az eredménye lett a 60. percben az egyenlítés. Stefan Vladul mondhatni lekoppintotta Burai Dávid találatát a pálya jobb oldalán. A maradék játékidőben eredménytelenül kereték egymáson a fogást a csapatok, bár a 90. és a 92. percben két meccslabdájuk is volt a ladányiaknak, de mindkettőt elpuskázták!

Jó: Nagy B., Krajcsó, Mácsai, Vincze, Prasler, ill. Forgács, Horváth, Vladul.

Fodor Sándor: – Óriási iramot diktáltunk a találkozó első felében, az ivószünetig akár négy góllal is vezethettünk volna. A második félidőre ellenfelünk jobban jött ki, igaz helyzetekig nem jutott, de többet birtokolta a labdát, és egyenlített. Sajnálom, hogy az utolsó percekben két óriási lehetőséget is elpuskáztunk. Minden dicséretet megérdemelnek a játékosaink, győzelmet szalasztottunk el.
Szabó István: – Gratulálok Fodor Sándor kollégámnak, jó kis csapatot rakott össze! Az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt, míg a szünet után mutatott játék és a helyzetek alapján mi játszottunk jobban, így igazságos döntetlen született.