Túl nagy előnyt adott ellenfelének az Előre

A csabaiak az első félidőben az edzőbuktató arcukat mutatták, a szünet utáni énjük azonban már szerethető volt a vereség ellenére. Fotó: Fotó: 24 Óra/Hagymási Bence

A Szeged elleni hazai vereséget követően vasárnap a Doroggal szemben is pont nélkül maradt a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A Lukács korai kiállítása miatt szinte az egész meccset emberhátrányban töltő lila-fehér alakulat, eltérő félidők után maradt alul a gyengén teljesítő ellenfelével szemben.

Dorogi FC–Békéscsaba 1912 Előre 2–1 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Tatabánya, 150 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Kulman Tamás).
Dorog: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Izing, Papp M. – Tóth B., Csillag (Pálinkás, 77.), Barna G. (Józsa M., 67.) – Szedlár (Zabari, 87.), Girsik (Nagyházi, 77.), Szerencsi. Vezetőedző: Fenyvesi László.
Békéscsaba: Krnács – Puskás (Pantovics, 60.), Fazekas, Bora (Kitl, 46.), Mikló – Nagy S. (Szabó P., 46.), Albert, Varga Sz. – Máris, Lukács, Gránicz (Ilyés, 60.). Vezetőedző: Preisinger Sándor.
Gólszerző: Papp M. (32.), Fazekas (38. – öngól), ill. Kitl (83.).
Sárga lap: Barna (53.), Nyíri (87.), ill. Izing (5.), ill. Puskás (44.), Ilyés (66.).
Piros lap: Lukács (4.).

4. perc: Izing faragta a kezdőkör közelében Lukács Raymondot, amit a csabai támadó nehezen viselt. A földön fekve visszarúgott, a játékvezető a szabályoknak megfelelően ezért kiállította, a hazai védőnek pedig sárga lapot mutatott fel.
32. perc: Egy kapu elé ívelt labdát röviden tisztáztak a csabai védők, a labda Papp Máté elé került, aki a tizenhatos bal csücske tájáról laposan lőtt a védők sűrűjében a bal sarokba, Krnács hiába nyújtózkodott, nem érte el a labdát, 1–0.
38. perc: Girsik az alapvonal közeléből, balról lőtt erőből kapu elé egy labdát, amit a rövid saroknál menteni igyekvő Fazekas Lórántról került a hálóba, Krnács Richárdot is becsapva, 2–0.
83. perc: Kitl Miklós középről, 20 méterről ballal bombagólt ragasztott a bal sarokba, egy visszagurított labdából, 2–1.

Békéscsabai szempontból kifejezetten rosszul indult a mérkőzés, hiszen Lukács Raymond fegyelmezetlenségének köszönhetően gyakorlatilag a teljes mérkőzést tíz emberrel kellett játszania. Mindez természetesen behatárolta a vendégek lehetőségeit és stratégiáját. A Dorog nem siettette a dolgot, Krnács kapusnak negyedóra múltán kellett először bravúrral játékba avatkoznia, amikor egy 15 méteres lövést tenyerelt szögletre. Hat minutával később közeli fejesből veszélyeztettek a komáromiak, ami alig szállt kapu mellé, csabai részről viszont nem akadt épkézláb támadás az ivószünetig. A folytatásban is a Dorog volt mezőnyfölényben és egy védelmi hibát kihasználva Papp révén szép, de elkerülhető találattal szerzett vezetést félórányi játék után. Egyre veszélyesebbek lettek a dorogiak, Preisinger Sándor együttesénél csak pillanatokig volt labda, akkor sem igazán tudtak mit kezdeni azzal. Jött is menetrendszerűen a második hazai gól, amit a teljesen megzavarodott csabai védelem hozott össze.
A lilák a kettős csere hatására élénkebben kezdték a második félidőt, de hamarosan vissza is vettek a tempóból. A szurkolóknak nem kellett lerágniuk a körmeiket az izgalomtól, lassan csordogáltak a percek, kevés feljegyezni való akadt. Preisinger Sándor – 19-re lapot kérve – a 60. percben két támadót dobott játékba egy védőt is beáldozva. Pantovics nyomban kihagyta a lilák első helyzetét, csapata pedig az ivószünetig több időt töltött az ellenfél tizenhatosa előterében, mint addig összesen. A folytatásban sem „szaggatta az istrángot” a Dorog, amely szünet után leginkább az eredmény tartására rendelkezett be. A csabaiak sokkal jobban csipkedték magukat, és dominálva a játékot, sikerült eltüntetniük az emberhátrányt. Ilyés révén maradt ki újabb óriási lehetőség, majd a hajrában a Dorogról a Viharsarokba kerülő Kitl Miklós pontos lövéssel végre be is talált egykori kenyéradója kapujába. A végén lelkesen harcoltak az egyenlítésért a látogatók, azonban a házigazdák mérsékelt játékkal is megtartották a számukra kedvező eredményt.

Jó: Girsik, Papp M., Tóth B., ill. Mikló, Szabó P., Pantovics.

Fenyvesi László: – Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Sajnos ezt nem tettük meg, így izgalmas lett a találkozó vége. Szerencsére nem követtük el a Nyíregyháza elleni hibákat, így értékes három pontot szereztünk. A második félidei játékunkkal nem vagyok elégedett.
Preisinger Sándor: – A mérkőzés eleji fegyelmezetlenségünk meghatározta a folytatást. Összességében jól játszott és becsülettel küzdött a csapat, a második félidei játékunk alapján legalább egy pontra rászolgáltunk.