
Három nappal a kecskeméti bravúros 1–1-es döntetlenje után Aradon vívta idei második felkészülési mérkőzését a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata. Az I. ligás UTA fogadta Csató Sándor tanítványait a minden igényt kielégítő Francisc Neuman Arenában. A tesztmeccs két második félidei találattal végződött 1–1-re.
UTA Arad–Békéscsaba 1912 Előre 1–1 (0–0)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Arad, 300 néző.
Arad: Gorcea – Dussaut, Trif, Poulolo, Mabea, Hrezdac, Francisco, Tăroi, Ghezali, Costache, Vuletich. Játszott még: Iliev, Rapa, Tsouka, Jurasciuc, Conte, Hodosan, Matei, Fabry, Cristea, Harrison. Vezetőedző: Mircea Rednik.
Békéscsaba: Uram – Kuzma, Makrai, Albert, Mikló, Ferencsik, Gyenti, Szabó B., Tóth M., Hodonicki, Harsányi. Játszott még: Pelles, Vólent, Maronyai, Kovács K. Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerző: Dussaut (74.), ill. Vólent (76.).
Csató Sándor kezdőként vetette be az előző nap szerződtetett Harsányi Istvánt, illetve a próbán lévő Makrai Gábort és Ferencsik Bálintot. A 28 éves bekk tavaly még Siófokon szerepelt, ősszel pedig a román II. ligát vezető Csíkszereda játékosa volt, a 19 esztendős Ferencsik pedig a DVTK labdarúgója, kooperációs szerződéssel azonban az NB II.-ben is játszott Kazincbarcikán.
Mindannyiukra szükség volt, hiszen az elmúlt egy-két nap során a járvány tovább tizedelte az öltözőt. Ennek megfelelően két ifjú kapussal csupán hat bevethető játékos ült a csabai kispadon. A pályán lévők ugyanakkor remekül tették a dolgukat, sok mozgással egyenlítették ki az aradiak labdabirtoklási fölényét. Nem is hozott gólt az első játékrész.
A szünetben a helyiek több cserét is végrehajtottak, a csabai oldal viszont a szűkös létszám miatt nem tehette meg ugyanezt. Ennek ellenére változatlanul szervezett játékkal palástolta az aradiak mezőnyfölényét. A 74. percben aztán bejött az első kihagyás, amit a martinique-i légiós, Damian Dussaut ki is használt, és a csabai tizenhatos bal csücskéből zúdította a labdát a kapu bal sarkába. A középkezdés után nyomban szögletet harcolt ki az Előre. Szabó Bálint bal oldalról elvégzett pontrúgását a kapu előtti embertömegben Vólent Roland juttatta a kapuba. Bár voltak még ígéretes próbálkozásai az UTA-nak, Uram remekül állta úját ezeknek, így maradt a döntetlen, ami a látottak alapján a realitást tükrözte.
Csató Sándor: – Elégedett vagyok a látottakkal, a pillanatnyi állapotunkat figyelembe véve, szinte a maximumot hoztuk ki. Reggelre további három ember dőlt ki a sorból, ennek ellenére frissen és ötletesen játszottunk, mertünk támadásokat is építeni, csak a befejezésekkel akadtak gondjaink. Remélem, hogy most már megáll a betegséghullám, mert szerdán újabb edzőmeccs jön!