Újabb NB III-as együttest vertek a ladányiak

A ladányiak három gól után is pacsizhattak Debrecenben. Fotó: Kovács-Goda József

A Füzesgyarmat legyőzése után a második felkészülési mérkőzését is sikerrel zárta a Körösladány MSK NB III-as labdarúgócsapata. A sárréti gárda a harmadik vonal Keleti csoportjában szereplő DVSC második számú együttesét fektette két vállra a pallagi edzőközpontban megvívott szerdai találkozón.

Debreceni VSC II.–Körösladány MSK 1–3 (0–2)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Debrecen-Pallag, 50 néző.
Körösladány: Nagy B.– Prasler, Vincze D., Szántó, Krajcsó – Zelenyánszki, Ruzsa – Burai, Mácsai, Papp – Ilyés. Játszott még: Ivicsevics, Szabó Á., Szabó V., Talpalló, Bartik, Gyomai, Knyihár, Kisari. Vezetőedző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Mező (92.), ill. Ruzsa (13. – 11-esből), Ilyés (39.), Kisari (71.).

A Talpalló fivérek külön csatáját is hozta a két gárda szerdai találkozója. A hazaiaknál a 17 éves Norbert, a ladányiaknál a 15 esztendős Ákos jutott lehetőséghez a 90 perc során, és végül az öcskös örülhetett jobban az eredmények.
A vendégek már az első negyedóra leforgása előtt megszerezték a vezetést Ruzsa büntetőjével. A kapu előtt később is a ladányiak voltak veszélyesebbek, az újabb góljuk pedig a félidő hajrájában esett. Prassler tért ölelő keresztlabdáját Papp pontosan tálalta a kapu elé, Ilyésnek pedig nem okozott gondot a hálóba juttatni a labdát.

A szünetben sort cseréltek a házigazdák, akik ettől új lendületet is kaptak. Egy ideig nyomás alatt tartották Fodor Sándor legénységét, de komoly lehetőségük csak egy akadt. Azután kijöttek a szorításból a sárrétiek és Kisari szépségdíjas találatával tovább növelték előnyüket. A csereként beállt támadó három hazai védővel együtt és a kapust is elfektette, majd a léc alá bombázott.A végjátékot már 10-10 ellen fejezték be a csapatok, mert az egyik hazai játékos megsérült, és a ladányiak is lehívtak egy embert. A Loki fiataljai a hajrában szépítettek, de összességében a rutinosabb vendégek sikerét nem tudták veszélyeztetni.