
Nyolc nap leforgása alatt három játéknapot tud le a Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó-bajnokság mezőnye. Az évadot két vereséggel indító Békéscsaba 1912 Előre csapata vasárnap hazai pályán kezdi meg a „hármasugrást”, ellenfele a hozzá hasonlóan pont nélkül álló újonc Tiszakécske lesz.
Ismeretes, hogy a lilák a bajnokság nyitányán hazai pályán szenvedtek egy gólos vereséget a Szeged ellen, múlt vasárnap pedig a Doroggal szemben maradtak pont nélkül, ahol tulajdonképpen az egész mérkőzést emberhátrányban focizták végig. Az ott kiállított Lukács Raymondot két találkozóról „meszelték el”, vagyis legkorábban a következő hazai fellépésen térhet vissza, amennyiben bizalmat kap. A tatabányai találkozón nyújtott második félidő lehet jó kiinduló alap ahhoz, hogy a lilák „beiratkozhassanak” a bajnokságba.
A vasárnapi meccs kapcsán ezúttal nem a szurkolók részéről máris támadások kereszttüzében álló vezetőedző, Preisinger Sándor formált véleményt, hanem az egyik asszisztense, Szekeres Adrián nyilatkozott az Előre TV-nek.
– Az augusztus intenzív időszak a bajnokságban, az előttünk álló hét során nagyobb szerephez juthatnak, akik eddig kevesebbet játszottak. Mindig az adott mérkőzésre fókuszálunk, csak azt követően váltunk. A Tiszakécskéről vegyes kép alakult ki bennünk, veszélyes csapat, de megvan a magunk elképzelése ellenük, ami sikerre vezethet bennünket. A játékunkon nem kell sok mindenen változtatni, a támadósainkat szükséges gyorsabban felépíteni, és persze a kínálkozó lehetőségeket jobb százalékban értékesíteni, akkor nem lehet gond – mondta Szekeres Adrián, aki azt is hozzátette, hogy a pályára lépő tizenegyet a vasárnap délelőtti átmozgatást követően jelöli ki a vezetőedző.
Jó hír lehet a szurkolók számára, hogy szépen lassan visszatérnek a sérültek csabaiak keretébe. Babinyecz Balázs kivételével mindenki edzésbe állt, és közülük többen is bevethetők lesznek a Tiszakécske ellen.
Merkantil Bank Liga NB II, 3. forduló
Augusztus 15., vasárnap, 19.00
Békéscsaba 1912 Előre–Tiszakécskei LC
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion
Vezeti: Szilágyi Sándor (Baghy Csaba, Szilágyi Norbert)