Verhető riválist kapott az Előre a Magyar Kupában

Vasárnap este az M4 Sport nyilvánossága előtt kisorsolták a labdarúgó MOL-Magyar Kupa negyedik fordulójának párosítását. A procedúrát a hétvégi harmadik kört sikerrel záró 32 csapat várhatta, közöttük a Dorogot búcsúztató Békéscsaba 1912 Előre gárdája.

A sorsolást Krizán Sándor, az 1984-es moszkvai ifjúság Európa-bajnokság magyar aranyérmes csapatának tagjai végezte. Viharsarki szemszögből szerencsés kézzel tette a dolgát, hiszen a lila-fehérek útjába NB III-as ESMTK-t „küldte”, ennek megfelelően az október 27-i mérkőzést Pesterzsébeten játssza le a két fél.
Mivel már nincs kiemelés, így fordulhat elő, hogy Kisvárdán és Zalaegerszegen is két élvonalbeli együttes csatázik majd a 16 közé jutásért. A párharcok egyetlen mérkőzésen dőlnek el. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha ezután is döntetlen az állás, a továbbjutást büntetőpontól elvégzett rúgásokkal döntik el a csapatok.