Zsinórban a negyediket is behúzták a gyulaiak

Kurai Niki rendkívül hasznosan játszott a barcikaiak ellen is. Fotó: Tóth László

Jó szériában van a Gyulai Amazonok NB II-es női nagypályás labdarúgócsapata, amely zsinórban a negyedik győzelmét ünnepelhette hétvégén. Molnár Zoltánné tanítványai eredményes második félidei teljesítménnyel a Kazincbarcikát múlták felül, ezzel pedig a tabellán is felzárkóztak a borsodiak mögé.

A kevés eseményt hozó első játékrész után sebességi fokozatot váltott a hazai gárda. Az első gólra az 59. percig kellett várni, ekkor Szerb Katalin érkezett jó ütemben egy kipattanóra. Negyedóra múltán kétgólosra duzzadt a hazaiak előnye, miután a csereként beszállt rutinos Dr. Nagy Enikő Anna egy kapusról kipattanó labdát helyezett a hálóba. A vendégek előtt komoly lehetőség nem adódott, a távoli lövéseiket pedig Farkas Vivien magabiztosan hárította. A meccs slusszpoénját a végig remekül játszó Komlósi Anna pontos lövése jelentette, a fiatal játékos bő 18 méterről pókhálózta kis a hosszú sarkot.

Gyulai Amazonok–Kazincbarcikai SC FC 3–0 (0–0)
NB II-es női labdarúgó-mérkőzés. Gyula, zárt kapuk mögött. Vezette: Bányai Dorottya.
Gyula: Farkas V. – Lehóczki (dr. Nagy E.), Paál, Lovas, Molnár Á., Szerb, Hack (Szappanos), Kurai, Mezei (Mátyás), Komlósi, Bartha. Edző: Molnár Zoltánné.
Gólszerző: Szerb (59.), dr. Nagy E. (75.), Komlósi (81.).

Az NB II-es bajnokság állása: 1. Újpest FC 49 pont (81–12, 17), 2. Soroksár 45 (103–9, 16 mérk.), 3. Nyíregyháza Sp. 45 (73–28, 19), 4. Hatvan 26 (41–31, 16), 5. Kazincbarcika 26 (50–49, 19), 6. Gyulai Amazonok 23 (33–43, 19), 7. Nyírség Női SCE 22 (31–46, 18), 8. Vasas Akadémia 21 (58–53, 17), 9. Monor 20 (39–46, 17), 10. Szolnok 14 (29–66, 18), 11. BVSC-Zugló 10 (24–75, 17), 12. Cigánd 4 (15–119, 17).