A Csabacsűd és a Szarvas is döntős a teremkupán

A Csabacsűdi GYLSE csapata először vehet részt a sorozat nyolcas döntőjében

A szeghalmi Városi Sportcsarnokban vasárnap a második selejtező nap küzdelmeit rendezték az Oros Ablak-Békés Megyei Teremkupában. A Mezőmegyer, a Körösladány és a Mezőberény csapatainak előző napi sikerét követően újabb két csoportban hirdettek végeredményt.

A D-jelű négyesben megbetegedések miatt csupán három együttes csatázott, ezért a félórás mérkőzések időtartama is 50 percre módosult. A favoritnak tartott csabacsűdiek dolgát alaposan megnehezítették a megye III. osztályú riválisok, a végső sikerüket az utolsó pillanatokban tudták bebiztosítani, így pedig az orosházi negyeddöntőben a H-csoport győztesével játszhatnak.
Eredmények
Gerlai SE–Csabacsűdi GYLSE 2–4, gól: Kovács P., Mucsi, ill. Mojzsis 2, Endrefalvi, Sovány.
Bucsa SE–Csabacsűdi GYLSE 4–5, gól: Czinege, Kiss A., Tasi T., Kulik K., ill. Endrefalvi 3, Kasik, Rafaj.
Bucsa SE–Gerlai SE 5–7, gól: Kiss A. 2, Tasi T. 2, Kulik K., ill. Mucsi 4, Balogh J., Zdolik, Csontos.
A csoport végeredménye: 1. Csabacsűdi GYLSE 6 pont, 2. Gerla 3, 3. Bucsa SE 0.

Az E-csoportban született meg a nap egyetlen döntetlenje a Szarvas és a Medgyesbodzás között. Mivel ez a két csapat magabiztosan nyerte a további mérkőzéseit, így közöttük a gólkülönbség döntötte el az elsőség sorsát. Ez a Körös-parti együttesnek kedvezett, amely az orosházi negyeddöntőben a Mezőmegyer csapatával csap össze.
Eredmények
Szarvasi FC–Csárdaszállási SZSK 5–0, gól: Furár 2, Magyar, Deli, Moleri.
Zsadányi KSE–Medgyesbodzás SE 4–11, gól: Csongrádi 2, Szeidler, Balogh A., ill. Horváth B. 4, Novák 3, Misinkó 2, Burkus 2.
Csárdaszállási SZSK–Zsadányi KSE 9–4, gól: Kun R. 3, Sebők M. 2, Tímár K. 2, Adamecz, Kun Cs., ill. Bakó A., Hoffmann, Csongrádi, Balogh A.
Medgyesbodzás SE–Szarvasi FC 1–1, gól: Nagy L., ill. Bány.
Szarvasi FC–Zsadányi KSE 15–1, gól: Styecz 4, Furár 3, Deli 3, Bány 3, Magyar 2, ill. Szeidler.
Csárdaszállási SZSK–Medgyesbodzás SE 3–11, gól: Hunya 2, Adamecz, ill. Burkus 4, Novák 4, Misinkó 2, Dudás.
A csoport végeredménye: 1. Szarvasi FC 7 pont (21–2), 2. Medgyesbodzás SE 7 (23–8), 3. Csárdaszállási SZSK 3, 4. Zsadányi KSE 0.