A Gyulának sikerült a visszavágás

Paulik Ádám és Nagy Gergely egyik párharca a szeghalmi rangadón, melyet a kékben játszó gyulaiak magabiztosan nyertek meg. Fotó: Erdős Csaba

A csütörtöki békéscsabai városi rangadó után egyetlen mérkőzés kivételével valamennyi mérkőzést lejátszották a megyei kvalifikációs labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A játéknap rangadóján a gyulai együttes visszavágott a Szeghalomnak, a korábbi hazai vereségért, így visszavette a csoport elsőséget is a sárrétiektől.

Az A-jelű csoportban mindössze két találkozó volt, mert a Tótkomlós ezúttal is vasárnap játssza le hazai meccsét. A délelőtti program érdekesen alakult a Csányi utcai MÁV-pályán, hiszen a vasutasok egészen a hajráig vezettek az Orosháza ellen, ekkor azonban rövid időn belül kétszer is kiállítással társuló büntetőt ítélt ellenük a játékvezető. A 83. percben Vincze Alex kísérletét még védte Bócsik Gergő kapus, tíz minutával később viszont már tehetetlennek bizonyult a korábbi végrehajtóval szemben, így az orosháziak szerencsés és értékes ponttal távoztak a megyeszékhelyről, hiszen azt vélhetően tovább viszik magukkal tavaszra is. Szabadkígyóson a hazaiak nem estek olyan hibába, mint a vasutasok. A visszatérő Török Szabolcs duplájával már az első félidőben megnyugtató előnyt szereztek, amit szünet után sikerült megtoldaniuk, otthon tartva ezzel a 3 pontot, aminek szintén a tavaszi idény során lehet még jelentősége.

Tömegjelenet Szabadkígyósról. A rutinos Barcsay Attila igyekszik labdához jutni a hazai védők sűrűjében. Fotó: Szabó Zsolt

AZ A-CSOPORT JEGYZŐKÖNYVEI, PROGRAM, TABELLA:

A B-csoportban ezúttal sem hibázott a két éllovas, de mivel a mögöttük állók megosztoztak a pontokon, így változatlanul négyesélyes maradt a verseny, a még kiadó két felsőházi helyre. A hazai pályán szereplő szénásiak csak a második félidőben tudták feltörni a fegyelmezetten záró szentandrási védelmet, az élen álló szarvasiak pedig Okányban arattak magabiztosnak tűnő győzelmet, a fordított párosításban nagyobb ellenállást kifejtő sárrétiek ellen. Az esélyesebbnek vélt mezőhegyesiek Gyomaendrődön tehettek volna nagy lépést a megye I. osztály felé, de hiába játszottak mezőnyfölényben, ezt nem tudták gólra váltani, így be kellett érniük a döntetlennel. Ennek hatására egyetlen pontra zárkózott fel mögéjük a Kovácsháza. A zöld-fehérek az első félidőben nem találták fel magukat a szervezetten játszó Apáca otthonában. Közvetlenül a szünet előtt átlövésből így is vezetést szereztek, ami visszavetette a házigazdák lendületét a folytatásra, ennek eredménye pedig gólarány javítás lett.

A kék mezes apácaiak egy félidőn keresztül állták a kovácsháziak tempóját. Fotó: Berka István Jr.

A B-CSOPORT JEGYZŐKÖNYVEI, PROGRAM, TABELLA:

A C-csoportban a Sarkad Tokaji Zsolt mesterhármasával szűk félóra alatt eldöntötte a Mezőberény elleni hazai mérkőzését. Ez a siker annyit jelent, hogy a Kinizsi a szabadnapos Dévaványával és mostani „áldozatával” teljesen azonos pontszámmal várhatja az utolsó három kört. Viszont a trióból vélhetően már csak egy gárdának lesz felfelé vezető útja, mert a Csabacsűd a szoros kétegyházi győzelmével félig-meddig lestoppolt magának egy helyet. Matematikailag még kiszorulhat ugyan az I. osztályból, de ennek már nagyon kicsi a valószínűsége. Az viszont eldőlt, hogy a csoport két éllovasa egymással szemben 3-3 pontot visz magával az elit mezőnybe. A gyulaiaknak Szeghalmon úgy sikerült visszavágniuk a szeptemberi hazai fiaskóért, hogy a sárrétiek a vártnál mérsékeltebb teljesítményt nyújtottak. A fürdővárosiak a csoporton belül is az élre álltak, bár ennek nincs különösebb jelentősége a folytatást illetően.