A helyosztó visszavágóit vívták

Kvasz János (fehér sapkában) öt gólig jutott a gyermek csapat mérkőzésén. Fotó: Csabapóló

A vízilabdázóknál lezárultak az országos utánpótlás-bajnokság küzdelmei. A csabaiak három korosztálya az A2 csoport 14. helyéért csobbant medencébe a Polo Academy Budapest SC ellenében. A viharsarki műhely az első körben két győzelemmel és egy vereséggel zárt a fővárosban, a visszavágón fordított volt az arány, ám a jobb gólkülönbségek révén a Polo Academy lett a 14. a 18 tagú mezőnyben.

Swietelsky-Békéscsaba–Polo Academy Budapest SC 9–11 (4–3, 1–0, 3–6, 1–2)
Országos vízilabda-bajnokság, ifjúságiak, A2 csoport, rájátszás a 14. helyért, Békéscsaba. Vezette: Vörös, Juhász.
Békéscsaba: Vozár M. – Lukácsi M. 2, Demeter 4, Vozár B. 1, Paksi B., Csatári 1, Bozgán. Csere: Sipos, Kósa, Gémesi 1, Károlyi. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 8/2, ill. 10/3. Büntetők: 0, ill. 3/3. Kipontozódott: Csatári, ill. Berényi, Algács.
A mérkőzés nagy részében vezetett a Békéscsaba, olykor már két góllal is. Ez az állapot egészen a harmadik negyed első harmadáig tartott, amikor 6–4 után zsinórban három gólt is lőtt a fővárosi csapat. A hazaiak vesztét a finisben elkövetett néhány figyelmetlenség és pontatlanság okozta.

Swietelsky-Békéscsaba–Polo Academy Budapest SC 7–13 (3–3, 1–3, 0–3, 3–4)
Országos vízilabda-bajnokság, serdülők, A2 csoport, rájátszás a 14. helyért, Békéscsaba. Vezette: Juhász, Szabó Xénia.
Békéscsaba: Tóth L. – Szanyi 1, Gémesi 1, Kvasz 1, Fodor Zs., Bozgán 4, Osgyán. Csere: Szatmári Zs. (kapus), Dobos F., Pálenkás, Csiaki, Kósa, Paksi G., Kiss Z. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 5/2, ill. 7/2. Büntetők: 2/0, ill. 5/4. Kiállítás cserével: Kvasz, Osgyán. Kipontozódott: Kósa, ill. Kasza.
A hazaiak naggyá tették az ellenfél kapusát, de nemcsak ezen múlott a találkozó sorsa az egyébként kiállításokkal tarkított kemény találkozón. A csabaiak ziccereket hagytak ki, még büntetőkből sem találtak be, ezzel szemben az ellenfelük az ötméteresek nyolcvan százalékát belőtték.

Swietelsky-Békéscsaba–Polo Academy Budapest SC 16–9 (6–1, 3–4, 4–2, 3–2)
Országos vízilabda-bajnokság, gyermek korosztály, A2 csoport, rájátszás a 14. helyért, Békéscsaba. Vezette: Szabó Xénia, Vörös.
Békéscsaba: Pribojszki – Kiss Z. 2, Hajdu A. 2, Szanyi 1, Fodor Zs., Kvasz 5 (1), Komlódi 5. Csere: Lisztes (kapus), Budai, Tasnádi, Horváth Sz., Hajdú J., Szalai 1, Bujdosó, Pojendán. Edző: Fodor Ádám.  Gól emberelőnyből: 1/1, ill. 13/6. Büntetők: 2/1, ill. 2/2. Kipontozódott: Bujdosó.
Egy 6–1-es szériával már az első játékrészben nyomatékosította a hazai csapat, hogy ezen a napon csak a győzelemmel lesz elégedett.