A megyeriek ráijesztettek szurkolóikra

Tusjak Gábor, a kardosiak házi gólkirálya sem tudott érvényesülni a békési találkozón. Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap

Medgyesbodzási sikerrel végződött a megye II/B osztályú labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának bronzmeccse, ezzel pedig Mazán Zoltán együttese bebiztosította helyét a dobogó harmadik fokán. Mivel az előtte állók idegenben hozták a „kötelezőt”, így csak a jövő vasárnapi évzáró kör ad majd választ arra, hogy a pontelőnnyel rendelkező Mezőmegyer, avagy az üldöző Végegyháza nyeri-e a pontvadászatot.

A megyeriek az egyke vasárnapi találkozón alaposan ráijesztettek a drukkereikre és önmagukra. Az első félidő után két gólos hátrányt szedtek össze Kevermesen, ahol a lelkes házigazdák 70 percen keresztül kiválóan tartották magukat, a végjátékra azonban a vendégek gólerős támadó kettőse kimentette a slamasztikából a listavezetőt. A megyeriek botlására battonyai sikerrel csapott volna le a Végegyháza, melynek ugyancsak a szünet utáni teljesítménye hozta meg a győzelmet.
A nap fő derbijén annak ellenére is a bodzásiak akarata érvényesült, hogy csak a hajrában tudták biztossá tenni a diadalukat. A vendég Méhkerék már a második perctől hátrányban volt, és bár a félidő utolsó harmadában egalizált, gyorsan jött a hazaiak második találata is. Szünet után a helyiek magabiztosan őrizték a számukra kedvező eredményt, sőt a végjátékban újabb két találatot jegyezve begyűjtötték a bronzérmeket.

Az ötödik és hatodik hely sorsa már az előző héten eldőlt, ennek ellenére az orosháziak és az elekiek is becsületbeli ügynek vették a szomszédvári derbijüket. Kormányos Antal legénysége Csorváson fordított hátrányból a feljavuló szünet utáni teljesítményével. Eleken is a második félidőben dőlt el a határ menti derbi, amely 4-4 találatot tartogatott játékrészenként, de míg az elsőben igazságos leosztásban születtek a gólok, a másodikban már csak a házigazdák voltak eredményesek a lőkösiek terhére.
Mivel a Kaszaperrel szemben hazai pályán alulmaradó tarcsaiaknak továbbra sem igazán megy, a Békés lépett fel a tabella hetedik pozíciójára, amely a sereghajtót múlta felül a szünet utáni feljavuló teljesítményével. Fontos meccset játszott és húzott be saját otthonában az Újkígyós. A gádorosiak vendégjátéka a kieső helyek elkerülése miatt volt fontos és bár a látogató nehezen adták a „bőrüket”, a kígyósiak szünet után kihasználták az emberelőnyüket, ezzel pedig a jövő évi tagságukat is bebiztosították.