A papírforma dominált a megye-egyben

A szarvasiak kapitány, Furár Róbert három alkalommal talált a Jamina kapujába. Fotó: Babák Zoltán

Az eredmények ismeretében tulajdonképpen a papírforma érvényesült a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokság szombati 7. fordulójában, hiszen minden pályán a tabellán előkelőbb helyen álló együttes gyűjtötte be a 3 pontot. A szerényebb lehetőséggel rendelkező alakulatok azonban szinte kivétel nélkül derekasan harcoltak, amíg az erejükből tellett.

A Csányi utcában az első félidő során a szeghalmiak birtokolták többet a labdát, a nagy helyzetek alapján azonban a vasutasoknak kellett volna vezetniük 2–1 arányban, de valamennyi lehetőség kimaradt. Szünet után egy jogos büntetőből korán megszerezte a vezetést a Szeghalom, majd egy szép akciót is gólra váltott. A hazaiaknak mindez nem szegte kedvét, hamarjában jött a szépítésük, ami lendületet is adott számukra. Reális sanszuk mutatkozott az egyenlítésre, ám a támadójukat ért tizenhatoson belüli atrocitás retorzió nélkül maradt, amit a meccs végén okkal kérhettek számon a játékvezetőn.
Békéscsabai MÁV SE–Szeghalmi FC 1–2 (0–0)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Baráth János.
Békéscsabai MÁV: Sztankó – Petri, Lévai (Morva), Viczián (Takács K.), Mazán (Gurbán), Kiss-Schusztek, Mihályi (Vozár), Zsömbörgi, Tóth G., Turcsek, Szarka. Edző: Dohányos Zoltán.
Szeghalom: Kapusi – Cserna R., Zsombok (Vad), Takács J., Paulik (Vincze), Seres, Mészáros, Darányi (Tófalvi), Wéber, Urbán, Nagy M. Edző: Hajdu Csaba.
Gólszerző: Tóth G. (71.), ill. Wéber (47. – 11-esből), Mészáros (67.).

A kovácsháziak az első félidő hajrájáig a mezőnyben egyenrangú partnernek bizonyultak, szünet előtt azonban a házigazdák két góllal büntették a rövidzárlatukat, ezzel már ekkor eldöntötték a három pont sorsát. A vendégeknek a második játékrész során is volt tartásuk, a szépítés is összejött számukra, de az utolsó 20 percre elfáradtak, ezt kihasználva a házigazdák fölényessé tették a sikerüket.
Clean-Way Gyulai TFC–Mezőkovácsházi TE 7–1 (3–0)
Gyula, zárt kapuk mögött. Vezette: Szántó Simon Péter.
Gyula: Kajári – Zsömbörgi (Kocsis), Nagy S., Kukla Zs., Szabó Cs., Pilán, Radics (Jimoh), Nagy G., Repisky ( (Kovács Zs.), Bagyinszki (Barthalos), Bozsó (Szász). Edző: Szentléleki Béla.
Mezőkovácsháza: Vígh T. – Kopócs, Zsuzsa, Patyi, Csende, Mag, Túri, Matúz T., Almási, Mittnacht, Varga G. (Simondán). Játékos-edző: Bíró Tibor.
Gólszerző: Bozsó (36., 41.), Radics (40.), Nagy G. (53., 87. – 11-esből), Szabó Cs. (73.), Barthalos (76.), ill. Zsuzsa (60.).

Az első félidőben a szénásiak nem igazán tudtak mit kezdeni a mezőnyfölényükkel, helyzet csak elvétve akadt a jól záró védelmeket ugyanis nem tudták feltörni a támadók. Szünet után is a vendégek kezdeményeztek többet és bár a ványaiak töretlenül küzdöttek, két alkalommal kihagyott a hátsó alakzatuk.
Dévaványai SE–Nagyszénás SE 0–2 (0–0)
Dévaványa, zárt kapuk mögött. Vezette: Mezei Máté.
Dévaványa: Szász – Nagy Z., Pap Á., Nyíri A. (Feke Balázs), Papp K., Juhász P. (Pelyva), Marton, Katona, Horváth B., Ignácz (Séllei), Szabó E. Edző: Bereczki Árpád.
Nagyszénás: Magony – Godár (Liska), Zábrák, Darida, Juhász, Vajgely, Márk, Kukovecz, Vili, Mazán (Simon L.), Takács (Kovács L.). Edző: Tasi Róbert.
Gólszerző: Mazán (51.), Juhász (82.).

Az vendégek kezdtek jobban, az első negyedóra teljesen az övék volt és ha kicsit pontosabbak, már az első akciójukat góllal zárják. A szarvasiaknak negyedóra múltán elég volt egy elpasszolt labda ahhoz, hogy a hibát kihasználva vezetést szerezzenek. Ezt egy szöglet utáni kavarodást lezárva, Pozsár egalizált közeli fejessel, de hamarjában jött a házigazdák válasza is Furár révén. A szarvasi csapatkapitány a második félidő elején még kétszer kapitulálta a Jamina kapusát, eldöntve ezzel a pontok sorsát.
Szarvasi FC–Jamina SE 4–1 (2–1)
Szarvas, zárt kapuk mögött. Vezette: Telek András.
Szarvas: Kasik V. – Bány I., Zima (Kerekes), Polonszki (Molnár E.), Furár, Kiri M. (Bakró), Kiri B. (Varga I.), Styecz, Sindel, Deli, Szikora (Bozsó). Edző: Somogyi János.
Jamina: Démusz – Miklya (Ulrich), Pozsár (Zubor), Rajsli, Kardos T., Papp D. (Kovács I.), Kardos L., Zelenyánszki K. (Dankó), Németh, Murvai, Bencsik Cs. Játékos-edző: Pozsár Gábor.
Gólszerző: Styecz (15.), Furár (29., 50., 54.), ill. Pozsár (24.).

A járvány sújtotta csabaiak az első keretből és az utánpótlásból kölcsönöztek ki játékosokat, így tudtak kiállni a mérkőzésre. Ők dominálták az első félidőt, de a mezőhegyesiek szervezett játéka kemény diónak bizonyult számukra, csak büntetőből tudták bevenni a kapujukat. A határvárosiak szünet után sem adták olcsón a bőrüket, a különbség csak a végjátékban alakult ki, amikor a vendégek elkészültek az erejükkel.
Békéscsaba 1912 Előre II.–Mezőhegyesi SE 5–1 (2–1)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Bakos József.
Előre II.: Czinanó – Czvalinga Á., Bukor, Csicsely D., Szabó Zs. (Palik), Sipaki (Tóth P.), Pilán, Bánfi (Varga Z.), Csicsely J. (Nagy K.), Bónus (Rácz), Balog Zs. Edző: Brlázs István Gábor.
Mezőhegyes: Varga P. – Papp M., Czene (Boros), Belák, Zsilák, Szlovák, Karancsi (Dombi), Faragó (Szabó Zs.), Isaszegi B., Lukács, Varga T. Edző: Ács Levente.
Gólszerző: Szabó Zs. (20., 42. – mindkettőt 11-esből), Tóth P. (57., 80.), Varga Z. (78.), ill. Papp M. (27.).

A csabacsűdiek megilletődöttségét kihasználva, az orosházi csapat tíz perc alatt lerendezte a mérkőzést. Ezen a napon a helyzetkihasználás is „rendben volt” hazai részről, így lett a végére jelentős különbség. A házi góllövőversenyt ezúttal Miszlai nyerte Pélivel szemben.
Orosházi MTK-ULE–Csabacsűdi GYLSE 8–1 (5–0)
Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Benyovszki Zoltán.
Orosháza: Dobozi (Marunák) – Varga P., Selmeczy (Szabó Gy.), Kasuba (Kérdő), Rácz (Várdai), Szabó N., Harangozó (Csőke), Tóth L., Péli, Fehér, Miszlai. Edző: Buza Barnabás, Kvasznovszky József.
Csabacsűd: Petrovics – Kiss G., Király (Gyurik), Sovány, Viszkok D. (Körösfalvi), Pecznik, Rafaj, Tasi N. (Viszkok Cs.), Kasik, Magyar (Styecz), Endrefalvi. Edző: Kondacs János.
Gólszerző: Miszlai (5., 10. – 11-esből, 32., 40., 87.), Péli (34., 75., 80.), ill. Styecz (74.).