Az elekiek bravúrja összerázta az élmezőnyt

Az eleki öltözőben érthetően nagy volt az öröm, és jól csúszott a folyékony kenyér is

A megye II. osztályú labdarúgó-bajnokság B-jelű csoportjának hétvégi szenzációját a listavezető eleki veresége jelentette. A megyeiek a 15. forduló során maradtak alul először a pontvadászat során, de míg így is megtartották vezető pozíciójukat az üldözőkkel szemben.

A határvárosiak az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert a visszafogottabb látogatók ellen, szünet után pedig a harmadik találatukat is bevitték. Innen ébredezett a Megyer, amely a Benyó fivérek révén minimalizálta hátrányát, az egyenlítés azonban elmaradt, ehelyett Puporka Elemér második góljával végleg lezárta a meccset. Az elekiek sikerének Medgyesbodzáson és Végegyházán is örültek. A második helyen álló bodzásiak odahaza úgy verték a Gádorost, hogy 55 percen keresztül emberhátrányban játszottak, így most két pontra csökkentették hátárnyukat az éllovassal szemben. A szintén dobogón álló végegyháziak Békésen gyűjtötték be a három pontot, a jól küzdő házigazda ellen, amely azonban az utolsó félórára elfáradt. A piros fehérek akár 4 pontra is megközelíthetik a Megyert, amennyiben sikerrel pótolják az elmaradó lőkösházi mérkőzésüket.

Az érmes helyezetteket üldöző együttesek közül a méhkerékiek két pontot hagytak Köröstarcsán, amely a jelek szerint folytatja az ősszel megkezdett eredményes szereplését. A határ mentiek döntetlenjének, illetve a vasárnapi saját kevermesi diadaluknak köszönhetően az orosháziak minimalizálták Cserháti István legénységével szembeni lemaradásukat. Mögöttük viszont nagy űr keletkezett a gádorosiak vereségével. Az OMTK-Rákóczi 6-6 ponttal előzi meg az északi és a keleti szomszédvárat is. Utóbbi az egyik tavaszi sikercsapatot, a Kaszapert fektette két vállra Csorváson, ezzel pedig befogta a Gádorost.
A mezőny első felébe még az elekiek kapaszkodtak fel a bravúrjukkal. Nekik a tarcsaiakkal és hazai pályán kudarcot valló battonyaiakkal kell konkurálniuk, hogy megtarthassák pozíciójukat. A határvárosban nyerő lőkösiek még mindig a tabella utolsó negyedéhez tartoznak, de már tetemesnek számító előnnyel rendelkeznek a játéknapra esedékes, egymás elleni találkozójukat már ősszel lejátszó (3–3) Újkígyóssal és Kardossal, továbbá a hazai vereséget szenvedő kevermesiekkel szemben.