Nem hullajtottak pontot az éllovasok

A sarkadi Erdei István és a szarvasi Zima Dániel párharca. Fotó: Babák Zoltán

A pénteki Végegyháza–Jamina SE (2–1) mérkőzést követően, a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulója további párharcait is lejátszották vasárnap délután. A listavezető Orosháza közönségszórakoztató meccsen őrizte meg a hibátlan teljesítményét, a végegyháziakra viszont tapadnak a szarvasiak és a gyulaiak is, akik egyaránt vendégként voltak eredményesek. Újabb ponttal gyarapodott az újonc bodzási gárda is.

Nagyszénás SE–Gyulai TFC 1–3 (1–0)
Nagyszénás, 100 néző. Vezette: Zahorán János.
Nagyszénás: Magony – Godár (Liska), Szlovák, Takács, Libor, Kukovecz, Rafaj (Simon L.), Kovács L. (Péter), Nagy Sz. D., Kókai Á. (Kiss Z.), Márk. Edző: Juhász Norbert.
Gyula: Jakab – Nagy S., Kovács Zsombor, Kártyás, Farkas Á. (Nyéki), Repisky (Piss), Nagy G., Bondár (Radics), Kiss T. (Lőrinczi), Vágási, Kovács Zsolt. Edző: Sajben Gábor.
Gólszerző: Godár (40.), ill. Radics (74.), Nagy G. (77.), Lőrinczi (80.). Kiállítva: Nagy Sz. D. (89.).
Változó intenzitású játék folyt az első félidőben. A Gyula legnagyobb lehetősége egy röviden hazaadott labdából született, de a ziccert fogta Magony. A másik oldalon 2-3 veszélyes lövés került a lőlapra, és Godár gólja a félidő vége előtt, amikor egy szélre adott labdát védhetetlenül lőtt a kapuba a 16-os sarkáról. Szünet után is akadtak lehetőségek mindkét oldalon. A játékrész derekán viszonylag rövid időn belül fordított a Gyula, amely sorra kihasználta a hazai védelem kihagyásait, eldöntve ezzel a mérkőzést. (A. G.)

Sarkadi KLE–Szarvasi FC 0–7 (0–3)
Sarkad, 100 néző. Vezette: Baráth János.
Sarkad: Kurta – Szalazsán, Oláh G., Farkas M., Komlósi, Kiss G., Jánki I., Kollát, Jenei, Szabó G. (Bozsányi K.), Erdei. Edző: Balogh Csaba.
Szarvas: Köteles (Kollár) – Zima, Furár, Polonszki, Bány, Pilán R. (Moleri), Simon, Kiri M., Pilán M. (Lénárt), Deli (Magyar), Czvalinga (Kerekes). Edző: Somogyi János.
Gólszerző: Bány (8. – 11-esből, 25., 35., 66., 75.), Furár (48.), Magyar (87.). Kiállítva: Farkas M. (57.).
A korai büntető után a hazaiaknak nyitottabb játékra kellett áttérniük, ám ezzel megkönnyítették a Szarvas dolgát, amely Bány Bence klasszikus mesterhármasával megnyugtató előnyre tett szert a szünetig. A folytatásban is nagy fölényben voltak a vendégek, amit Farkas kiállítását követően tovább fokoztak. Bány tovább termelte a gólokat, vezérletével magabiztos győzelmet arattak a vendégek. (R. G.)

Medgyesbodzás SE–Szeghalmi FC 2–2 (1–1)
Medgyesbodzás, 70 néző. Vezeti: Barta Tibor.
Medgyesbodzás: Véha – Turcsek, Dunai (Jepure), Nagy L. (Kovács Zs.), Oláh A. (Nagy K.), Sódar, Juhász, Mazán B., Varga V. (Kelemen), Novák, Tokaji. Edző: Mazán Zoltán.
Szeghalom: Vastagh – Tatár, Cserna R., Cserna D. (Komódi), Mező, Papp Zs., László L., Polonio-Guerreiro, Darányi (Tóth Z.), Marton (Boruzs K.), Takács J. Edző: Boruzs István.
Gólszerző: Dunai (24., 48.), ill. Papp Zs. (20. – 11-esből), László L. (80.). Kiállítva: Novák (75.).
Az első félidőben jó iramú játék folyt a pályán, a Szeghalom egy véleményes büntetővel szerzett vezetést amire azonban gyorsan válaszolt a hazai együttes. A folytatásban a bodzásiak előtt adódtak nagyobb helyzetek, de ezek sorra kimaradtak. Szünet után újabb energiákat mozgósított a házigazda a három pont begyűjtése érdekben. Ennek eredményeként vezetéshez is jutott, és többször lezárhatta volna a mérkőzést. Ehelyett a kiállítás után egalizált a sárréti gárda, és bár adódtak helyzetek a helyiek előtt is, be kellett érniük az egyik ponttal. (Gy. F.)

Orosházi MTK-ULE–Gyomaendrődi FC 6–2 (3–0)
Orosháza, 120 néző. Vezette: Bálint Attila.
Orosháza: Salka – Kasuba, Szabó Ákos (Huszár), Harangozó, Darida, Vincze A. (Gedó), Fehér, Papp M. (Tóth L.), Endrefalvi, Miszlai (Csőke), Selmeczy. Edző: Buza Barnabás.
Gyomaendrőd: Soczó – Bartik, Miklavicz, Valach, Forgács (Pásztor), Szabó P. (Molnár T.), Kovács A., Hunya, Hanea, Berta (Tasi R.), Sebők. Játékos-edző: Tasi Róbert.
Gólszerző: Miszlai (15., 27.), Fehér (42.), Endrefalvi (54.), Fehér (65.), Tóth L. (84.), ill. Sebők (57.), Hanea (62.).
Bekezdtek a csapatok: az 5.percben már kimaradt egy-egy ordító helyzet. Ezt követően a vendégek nem tudtak mit kezdeni az orosházi szögletekkel, ami a szünetig megnyugtató előnyt eredményezett a házigazdáknak a szépségdíjas gólt szerző Fehér találatával. A második játékrészre harcosabb lett a fiatal vendégcsapat, ami előbb egy les, majd két megadott gólban nyilvánult meg. Felébredt az ULE, ismét beállt a félidei különbség, a végén pedig még sikerült is növelnie a különbséget. (V. A.)