Orosházán tucatnyi csapat csatázik három helyért

A csárdaszállási és a medgyesbodzási csapatok mérkőzése a szeghalmi csarnokból

Január 15-én Orosházán az Eötvös téri Városi Sportcsarnokban folytatódnak az Oros Ablak-Békés Megyei Teremkupa selejtezői. Másnap délután ugyanott a nyolc csoportgyőztes döntője zárja le a idei tornát. A három selejtező napból, plusz döntőből álló, két hétvégét érintő sorozat a viharsarki pontvadászatban érdekelt nagypályás labdarúgócsapatok számára nyújt játéklehetőséget a téli felkészülés megkezdése előtt.

Az előző heti szeghalmi csatározásokban összesen 19 együttes volt érdekelt. Közülük a Mezőmegyer, a Körösladány, a Mezőberény, a Csabacsűd és a Szarvas nyerte meg csoportja küzdelmeit, szombaton hozzájuk csatlakozik újabb három divízió győztese.
Délelőtt az F-jelű kvartettben a Jamina SE, a Gádorosi LSE, a Mezőkovácsházi TE és az OMTK-Rákóczi lép pályára. A folytatásban a G-csoport körmérkőzése kerül fókuszba, a Nagyszénás SE, a Tótkomlósi TC, a Magyarbánhegyesi FC és a Kaszaper FC csapataival, a selejtezőket pedig a H-jelű négyes zárja késő délután, melyben az Orosházi MTK-ULE, a Battonyai TK, a Pusztaföldvári SZSE, valamint a Békésszentandrási HMSE kapott helyet. A nagypályán megmutatkozó osztálykülönbségeket a teremben áthidalhatja, hogy a játék 5×2 méteres kapura zajlik. Ez egyfelől felgyorsítja, másrészt gólokban gazdagabbá teszi a mérkőzéseket.
A legjobbak vasárnap délután visszatérnek a csarnokba, 14 órától itt kerül sor a látványos nyolcas fináléra. A program előre megtervezett menetrend szerint alakul. A negyeddöntők kieséses rendszerben zajlanak, a győztesek meccselhetnek a döntőbe jutásért. Ezeknek a párharcoknak a vesztesei játszanak a harmadik helyért, az eredményesebb csapatok pedig a finálét vívják. A döntőt – eltérően az addigi egyszer 30 perces találkozóktól –, kétszer 20 percnyi játékidővel bonyolítják le. Döntetlen esetén büntetőpontról elvégzett rúgások döntik el a továbbjutás, illetve a bajnoki cím sorsát. Az eseményt eredményhirdetés zárja, ahol a legjobb négy együttes lesz díjazva, ezen felül további számos különdíj talál gazdára.
Portálunkon folyamatosan nyomon követjük a mérkőzések és a csoportok alakulását, a döntő napjára eső programot pedig a YouTube csatornánkon bárki nyomon követheti élőben is.
Fontos információ a helyszínre kilátogató 18 éven felüli nézők számára, hogy a teremsportok protokollja szerint csak védettségi kártya felmutatásával, vagy az azt helyettesítő EESZT applikációval léphetnek a csarnokba, ahol az érvényben lévő járványügyi intézkedésekhez igazodva, kötelező a szájmaszk viselete.