Staféta: így látta László Dávid

Varga Péter lehúzta a rolót a megyeriek támadói előtt, a határvárosiak így eldöntötték a dobogós helyek végső rendjét. Fotó: Asztalos Erik

A staféta rovatban a játéknapok történéseit rendre valamelyik csapat edzője szemével tálaljuk, aki azután a következő fordulóra kiválasztja valamelyik kollégáját. A megye II/A osztályú labdarúgó-bajnokságban László Dávid (Tótkomlósi TC) formált véleményt, aki Bereczki Árpádnak (Dévaványai SE) ajánlotta a lehetőséget.

Dobozi SE–Végegyházi SE 1–10 (1–1)
Hazaiak képviselik az igazi amatőr futballt, mivel helyiek és környékbeliek alkotta lelkes csapat, akik összejárnak egy jó focira. Van köztük rengeteg tapasztalt játékos, aki akár mérkőzéseket is képes eldönteni. A vendégek magasabb fizikai felkészültségük miatt a második félidőben maguk javára fordították a mérkőzést. Gratulálok a bajnoki címükhöz!
Békéscsabai MÁV SE–Csanádapácai EFC 3–0 (0–0)
A vasutasoknak rengeteg jó képességű játékosa van, akik közül kettő meg is villant a második félidőben, eldöntve ezzel a mérkőzést. Szikora Pali bácsinak óriási gratuláció jár azért, amit évek óta véghez visz Csanádapácán!
Békésszentandrási HMSE–Dévaványai SE 3–0 (1–0)
A sárrétiek a mérkőzés elején megszerezhették volna a vezetést, de a kihagyott büntető és további lehetőségek megbosszulták magukat. A bekapott gól után is próbáltak támadólag fellépni, de a hazaiak gyors támadói a meccs utolsó negyedében eldöntötték a három pont sorsát.
Mezőkovácsházi TE–Orosházi MTK-Rákóczi 5–4 (3–2)
Gólokban gazdag találkozón, a két csapat nem fektetett nagy hangsúlyt a védekezésre. Pozitívum, hogy az OMTK-ban rengeteg fiatal futballozott, akik a felnőtt futballból meríthetnek tapasztalatot 16-17 évesen.
Mezőberényi LE–Medgyesbodzás SE 0–0
Elmondások alapján a Berény jobban megérdemelte volna a három bajnoki pontot, de a bodzásiak mindenhol jók egy ikszre, amivel fixálták helyüket a tabella negyedik helyén.

Mezőhegyesi SE–Mezőmegyer SE 2–0 (0–0)
A fiatal, leedzett hegyesieknek ideális ellenfél volt a fáradt és sok hiányzóval küzdő, egész szezonban kimagasló teljesítményt nyújtó Mezőmegyer. Elismerésem nekik, az egész éves teljesítményükért, illetve azért a légkörért, amit megteremtettek Mezőmegyeren!
Tótkomlósi TC–Kunágotai TE 2–2 (0–1)
Tavaly nyáron is nagy kérdés volt, hogy bírunk-e a megye második vonalával, de belementünk, ami addig parádésan is ment, amíg a három legtapasztaltabb játékosunkat a sorainkban tudhattuk. Tavasszal viszont belekerültünk a negatív spirálba, folyamatosan hiányzott három-négy játékos, ezért képtelenek voltunk kimászni belőle. Ehhez jött még pluszba az, hogy mindig gólokat adtunk az ellenfélnek, vagy piros lapot kaptunk, vagy büntetőket adtunk, ami a jelenlegi mentális állapotban nem segített. Most azonban végre átszakadt a gát! Már az elmúlt héten a Szentandrás ellen is megérdemeltünk volna egy bajnoki pontot minimum, ami most összejött. Pedig a fiúknak 70 percet emberhátrányban kellett futballozniuk és kétgólos hátrányból felállva sikerült pontot menteniük a lelkes, támadó harmadban gyors kunágotaiak ellen.