NB III

Gödörben a gyarmati csapat

Fájó vereséggel zárta az NB III-as labdarúgó-bajnokság szerdai 29. játéknapját a füzesgyarmati csapat, amely Putnokon sem tudott kilábalni a gödörből. A házigazdák játékosai motiváltabbak és pontosabbak voltak, a sárréti együttes viszont ezúttal is tudása alatt teljesített, így a Keleti csoport tabelláján újabb pozíciót veszített.

Putnok FC–Füzesgyarmati SK 3–0 (2–0)

A Vásárhely lecsapott a hibákra

A járvány miatt csapatra való játékosát kényszerült nélkülözni a Körösladány, az NB III-as labdarúgó-bajnokság szerdai kiesési rangadóján, amely a második számú együttesükből kiegészülve fogadta az utóbbi hetekben felfelé ívelő formát mutató vásárhelyi együttest. Mindez meghatározta a játék képét és a végeredményt is. Újabb vereségével a sárréti alakulat 8 pont távolságra került a bennmaradást érő pozíciótól.

Körösladány MSK–Hódmezővásárhelyi FC 0–5 (0–3)

Tartalékosan várja a kiesési rangadót a Ladány

Hétközi fordulót rendeznek szerdán az NB III-as labdarúgó-bajnokságban. A 29. forduló keretében a Keleti csoport 5. helyén tanyázó Füzesgyarmat a kiesés elkerüléséért hadban álló Putnok vendégeként lép pályára. A Közép csoportban bennmaradásért küzdő Körösladány két és fél hetes kényszerű kihagyás után száll vissza, és nyomban „hatpontos meccsen” fogadja a hozzá hasonlóan kieső helyen tanyázó Hódmezővásárhelyt.

Kimaradtak a gyarmatiak ziccerei

Egy könnyen felejthető első félidőt követően döntetlenre zárta vasárnapi hazai bajnoki mérkőzését a füzesgyarmati NB III-as labdarúgócsapat. A szünet után teljesítményével akár mindhárom pontot otthon tarthatták volna a sárrétiek, de a ziccerek értékesítésével hadi lábon álltak, ezért be kellett érniük az egyik ponttal.

Füzesgyarmati SK–Sényő-Carnifex FC 1–1 (0–0)

Csalóka vendég érkezik Gyarmatra

Az NB III-ban érdekelt két megyei labdarúgócsapat közül ezen a hét végén is csak a Füzesgyarmat lép pályára. A piros-fehér együttes a 9 ponttal és 4 pozícióval mögöttük álló Sényőt fogadja vasárnap 16.30 órás kezdéssel. A járvány által tizedelt ladányiak ismét halasztást kértek, amihez Vácott sportszerűen a hozzájárulásukat adták.

Visszavágott a BVSC

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság vasárnapi 27. fordulójának rangadóján a BVSC-Zugló csapata visszavágott a Füzesgyarmatnak az őszi ötgólos sárréti vereségért. A nagy terveket szövő fővárosi vasutas együttes jól használta ki a vendégek hátsó megingásait, a mezőnyben partnernek bizonyuló piros-fehérek viszont hadi lábon álltak a gólszerzéssel, a vereséggel pedig az éremszerzés esélye is távolodik számukra.

BVSC-Zugló–Füzesgyarmati SK 3–0 (1–0)

Fővárosi ellenfelek következnek az NB III-ban

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság vasárnapi 27. fordulója keretében fővárosi ellenfelek kerülnek a megyei együttesek útjába. A Közép csoportban kieső helyen tanyázó Körösladány a Budapest Honvéd akadémistáiból álló jó képességű alakulatot fogadja, a Füzesgyarmat pedig a Keleti csoport rangadóját vívja Zuglóban.

Megoldották a „kötelező házi feladatot”

Magabiztos hazai győzelemmel korrigálta az előző heti salgótarjáni kisiklását a füzesgyarmati labdarúgócsapat. A piros-fehér alakulat a sereghajtó Mezőkövesdet fektette két vállra az NB III-as pontvadászat 26. fordulója szombati összecsapásán, ezzel pedig a Keleti csoport tabelláján visszavette a 4. helyet az Egertől.

Füzesgyarmati SK–Mezőkövesd Zsóry FC II. 5–0 (2–0)

Ötödik nekifutásra sem jött össze a pontszerzés

A Közép csoportban dobogós helyen álló Iváncsa otthonában sem termett babér a körösladányi labdarúgóknak, az NB III-as labdarúgó-bajnokság szombati 26. fordulójában. A sárréti együttes ötödik idei tétmérkőzésén is pont nélkül maradt, ezzel újabb  pozíciót veszítve a 17. helyre csúszott vissza a tabellán.

Iváncsa KSE–Körösladány MSK 4–1 (1–1)

Szombati forduló az NB III-ban

A magyar labdarúgó-válogatott programja miatt rendhagyó módon szombaton bonyolítják le az NB III-as bajnokság 26. fordulóját. A játéknap keretében az érmes helyért hajtó Füzesgyarmat hazai pályán fogadja a Keleti csoport sereghajtóját, a kiesés elkerüléséért küzdő Körösladány pedig a Közép csoportban harmadik helyen álló Iváncsa vendége lesz.

Már-már „mumussá” válik a Salgótarján

Idei első vereségét szenvedte el vasárnap a Füzesgyarmati SK NB III-as labdarúgócsapata, amely a lassan „mumusának” tekinthető, kiesés ellen küzdő Salgótarján otthonában maradt alul a bajnokság 25. fordulójában. A sárrétiek gyakorlatilag önmaguknak köszönhetik, hogy elhullajtották első idei pontjaikat, hiszen az elején büntetőt hibáztak, és azt már nem tudták jóvátenni.

Salgótarján BTC–Füzesgyarmati SK 1–0 (1–0)

Komoly gondban a Ladány

Változatlanul nem megy tavasszal a Körösladány MSK NB III-as labdarúgó-csapatának, amely zsinórban negyedik vereségét szenvedte el vasárnap. A közvetlen rivális Rákosmente elleni hazai fiaskóval a két együttes helyet cserélt a tabellán és immár a sárrétiek csúsztak vissza kieső pozícióba a Közép csoportban.

Körösladány MSK–Rákosmente KSK 0–2 (0–0)

Első idei pontjai begyűjtését tervezi a Ladány

Az NB II-es labdarúgó-bajnokságban huzamosabb ideig szünet van a válogatott programja miatt, a harmadik vonalban azonban nincs megállás, a 25. forduló mérkőzéseit vívják a csapatok. Az eltérően szereplő két sárréti együttes közül ezúttal a Ladány játszik hazai pályán vasárnap, a Gyarmat pedig a második tavaszi idegenbeli küldetését is Nógrádban vívja, és Balassagyarmat után Salgótarján bevételére készül.

Folytatódott a kiváló tavaszi széria

Harmadik tavaszi bajnoki mérkőzését is megnyerte a füzesgyarmati labdarúgócsapat, amely az NB III-as bajnokság 24. fordulójában a tavasszal eddig szintén hibátlan Tiszafüredet fektette két vállra. Ezzel a sikerükkel a sárrétiek a negyedik helyre léptek fel a Keleti csoport tabelláján.

Füzesgyarmati SK–Tiszafüredi VSE 2–1 (0–0)

Továbbra is pont nélkül állnak tavasszal

Egyre nagyobb bajba sodorja önmagát a Körösladány MSK labdarúgócsapata, amely a tavaszi harmadik játéknapon az NB III-as Közép csoport utolsó előtti helyén álló Szegedi VSE mórahalmi albérletében sem tudta megszerezni első idei pontjait.

Szegedi VSE–Körösladány MSK 2–0 (1–0)

Ellentétes előéletű mérkőzések az NB III-ban

Az NB III-as labdarúgó-bajnokságban a 24. forduló programja kerül előtérbe vasárnap. A megyei együttesek közül a Keleti csoportban érdekelt Füzesgyarmat odahaza fogadja az idén hozzá hasonlóan még pontot sem veszített Tiszafüredet, míg a Közép csoportban szereplő Körösladány a tavasszal pont nélkül álló Szegedi VSE vendégeként lép pályára.

Bravúrpontok Balassagyarmatról

A listavezető elmúlt heti legyőzése után újabb bravúros pontokat szerzett a Füzesgyarmati SK NB III-as labdarúgócsapata, amely ezúttal a tabellán közvetlenül mögötte álló Balassagyarmat otthonában győzött egy gyors góllal. Ezzel a sárrétiek öt ponttal távolodtak el a nógrádiaktól, és két egységgel közelítettek a döntetlent játszó éllovas duóhoz.

Balassagyarmati VSE–Füzesgyarmati SK 0–1 (0–1)

Duplán kellett bűnhődnie a Ladánynak

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság tavaszi második játéknapján hazai pályán szenvedett kétgólos vereséget a körösladányi csapat. A sárréti gárda tartalékosan kényszerült kiállni, ennek ellenére máshogyan is irányíthatta volna sorsát, amennyiben nem hibáz büntetőt. A dunaújvárosiak ezt a hosszabbításban szerzett gólokkal büntették, elrabolva ezzel az értékes három pontot.

Körösladány MSK–Dunaújváros PASE 0–2 (0–0)

Hasonló kaliberű riválisok következnek

A tavaszi második játéknap mérkőzései kerülnek terítékre vasárnap az NB III-as labdarúgó-bajnokságban. Mindkét megyei érdekelt hozzá hasonló játékerőt képviselő riválissal csap össze. Ezúttal a Körösladány játszik hazai környezetben, a Füzesgyarmat pedig Nógrádba látogat.

Fejet hajtott Gyarmaton a listavezető

Bravúros eredménnyel kezdte meg az NB III-as labdarúgó-bajnokság tavaszi idényét a Füzesgyarmati SK csapata. A piros-fehérek a Keleti csoport élén álló, és lehetőségei alapján a bajnoki cím első számú várományosának tekintett Tiszakécskét múlták felül egy pontos fejes góllal, így a dobogóért folyó külön versenyben is tartani tudták a lépést a közvetlen riválisaikkal.

Füzesgyarmati SK–Tiszakécskei LC 1–0 (1–0)

Nem érdemelt vereséget a Ladány

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság tavaszi nyitányán a Közép csoport ezüstérmes helyén tanyázó Dabas otthonában szenvedett balszerencsés vereséget a Körösladány MSK csapata. A Sebes-Körös parti gárda játékban és helyzetekben is felvette a versenyt a házigazdákkal, nüánszok választották el a pontszerzéstől.

FC Dabas–Körösladány MSK 3–2 (0–1)

Bajnokaspiránsokkal néznek szembe

Közel három hónapos szünet után vasárnap kitavaszodik az NB III-as labdarúgó-bajnokságokban is. A megyei alakulatoknak kijut a jóból az idény rajtján: a füzesgyarmatiak a Keleten éllovas Tiszakécskét fogadják, a körösladányiak pedig a Közép csoportban második helyen telelő FC Dabas vendégeként lépnek pályára. Mindkét találkozón 14 órától indul útjára a labda.

A hibák ellenére biztató volt a játék

Vasárnap az NB I-es Kisvárda második számú együttesével tartotta az NB III-as pontvadászat főpróbáját a füzesgyarmati labdarúgócsapat. A szabolcsiakkal már ősszel megvívták mindkét bajnoki találkozójukat a sárrétiek, s mindkét esetben legyőzték őket. A mostani 90 perc ellenben a látogatók sikerével zárult.

Füzesgyarmati SK–Kisvárda Master Good II. 0–3 (0–1)

Jól sikerült a ladányiak főpróbája

Jól sikerült a körösladányi labdarúgók bajnoki főpróbája. Az NB III Közép csoportjában újonc sárréti együttes szombaton Egerben játszotta le utolsó edzőmérkőzését, ahol 3–1 arányban múlta felül a Keleti csoportban dobogós helyen telelő házigazdákat.

Eger SE–Körösladány MSK 1–3 (0–0)

Döntetlen a hétközi edzőmérkőzésen

Balassagyarmat után egy újabb Keleti csoportban szereplő NB III-as ellenféllel tesztelt szerdán a Körösladány MSK labdarúgócsapata, amely a Tiszafüred vendége volt. A kék-fehér megyei gárda kétszer is vezetett, végül azonban be kellett érnie döntetlennel, mert a hazaiak büntetőből egalizáltak a lefújás előtt.

Tiszafüredi VSE–Körösladány MSK 2–2 (0–1)