Orosházi FKSE

Vasárnapi vizit Veszprémben

Három nappal a ferencvárosi vendégjátékot követően, egy olyan mérkőzés következik az Orosházi FKSE-Linamar kézilabdázói életében, melyen kötelező jelleggel túl kell esni. A zöld-sárgák vasárnap a Telekom Veszprém vendégszeretetét fogják átélni, amiben a legtöbb odalátogatónak nincs sok öröme.

Erőben és létszámban is elfogytak az orosháziak

Súlyos vereséget szenvedett a Népligetben az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata. Az élvonalbeli bajnokság 3. fordulója keretében lejátszott csütörtöki találkozóra mindössze 13 játékossal utaztak el a zöld-sárgák, akik míg bírták erővel, jól tartották magukat, az utolsó negyedórában azonban már gyakorlatilag ellenállás nélkül játszott a Ferencváros.

Ferencvárosi TC–Orosházi FKSE-Linamar 36–18 (13–10)

Lesznek hiányzói az orosháziaknak

Kalandos bajnoki előtt áll az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata, amely csütörtökön a Ferencváros vendégeként vívja aktuális bajnoki csatáját. A koronavírus járvány természetesen az élvonalbeli férfi együtteseket sem kíméli, ennek ellenére itt még nem olyan kaotikus a helyzet a halasztások miatt, mint a hölgyeknél.

Két orosházi kézilabdázó nem játszhat a Fradi ellen

Mint arról már korábban hírt adtunk, az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabda együttesének tagjai az elmúlt hetet karanténban töltötték, mivel a legutóbbi bajnoki mérkőzésükön a Komló gárdájával játszottak, ahol időközben több sportolónál is koronavírus-fertőzést igazoltak a hatóságok.

Elmarad az Orosháza–Dabas mérkőzés

Mivel nem minden orosházi  játékos Covid-19 teszteredménye érkezett meg Orosházára, elővigyázatosságból elhalasztják a vasárnapra tervezett Orosházi FKSE-Linamar–Dabasi KC NB I-es férfi kézilabda-mérkőzést. A két klub megállapodása alapján, az MKSZ hozzájárulásával, azt egy későbbi időpontban játsszák le a csapatok.

Önmaguk dolgát nehezítették meg az orosháziak

Értékes hazai győzelmet aratott az orosházi férfi kézilabdacsapat, amely a bajnokság 2. fordulójában a Komlót múlta felül rendkívül szoros csatában. Lehetett volna simább is a meccs vége, de becsúszott egy  kisebb hullámvölgy, emiatt a lefújásig izgulniuk kellett a szurkolóknak.

Orosházi FKSE-Linamar–Sport36-Komló 24–23 (10–10)

Csak a győzelem lehet elfogadható

Szerdán a 3. forduló párharcaival folytatódik az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság. Az Orosházi FKSE-Linamar alakulata hazai környezetben lép pályára 18 órától, a vendége Komló lesz, amely szombaton győzelemmel startolt.

A második félidőre lehet építkezni

Az Orosházi FKSE-Linamar együttese ötgólos vereséget szenvedett Gyöngyösön, az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság szombati játéknapján. A viharsarki alakulat már az első félidőben lépéshátrányba került, a második felvonást viszont kihozta „ikszre”.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–Orosházi FKSE-Linamar 28–23 (14–9)

A Gyöngyös a szombati meccs esélyese

A MOL-Pick Szeged elleni hazai rajt (22–39) után az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata számára erőltetett menetben folytatódik a bajnokság. A viharsarki gárda Hevesben folytatja szombaton 18 órakor, ahol a nemzetközi porondon is bemutatkozó a HE-DO B-Braun Gyöngyös vendégeként lép parkettra.

A második félidőre felőrlődtek az orosháziak

A papírforma dominált az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság orosházi nyitányán. A Bajnokok Ligájában érdekelt MOL-Pick Szeged a szerda esti tévés mérkőzésen 39–22-re győzte le otthonában az OFKSE együttesét.

Orosházi FKSE-Linamar–MOL-Pick Szeged 22–39 (11–17)

Sztárcsapat ellen rajtol az OFKSE

Közel fél éve, hogy az Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabda-csapata utoljára tétmérkőzést játszott (2020. március 6.: Orosháza–FTC-HungaroControl 30–30), elképzelhető, hogy mennyire várják már a szurkolók is, hogy ismét pályán lássák kedvenceket. A zöld-sárgák nem is akármilyen gárda ellen rajtolnak el az NB I-ben, hiszen a MOL-Pick Szeged lesz az ellenfél. A M4 Sport által élőben közvetített találkozó szerdán 19.45 órakor kezdődik az orosházi Eötvös téri sportcsarnokban.

Nem sikerült az orosháziak főpróbája

Nem sikerült az Orosházi FKSE-Linamar élvonalbeli férfi kézilabdacsapata bajnoki főpróbája. A zöld-sárgák kedden délután a ligakonkurens Budakalász otthonában teszteltek, és a halványabb első félidei teljesítményt nem tudták kozmetikázni szünet után.

Sok gólt lőttek, de sokat is kaptak

A budaörsi NB I B-s Budai Farkasok otthonában lépett tesztelt pénteken az NB I-es Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabdacsapata. A zöld-sárgáktól továbbra is hiányzott a sérüléssel bajlódó Döme Szabolcs, a viharsarkiak azonban a távollétében is igazolták a papírformát.

A Szeged igazolta klasszisát

Nívós edzőpartnere volt szombaton délután az Orosházi FKSE férfi kézilabdacsapatának. A zöld-sárgákra a Bajnokok Ligájában is érdekelt Szeged várt, ráadásul a televíziós közvetítés jóvoltából ország-világ láthatta a meccset, melyen nem született meglepetés.

A veszprémiek frissebbek voltak

Az orosházi férfi kézilabdacsapat a második tesztmérkőzésén sem bírt a kétnapos viharsarki villámtúrára érkező veszprémi akadémistákkal. A fiatal Balaton-felvidéki alakulat a péntek esti minimális különbségű sikerét követően szombaton 5 góllal múlta felül vendéglátóját.

Szoros tesztmeccs, eltérő félidőkkel

Az orosházi férfi kézilabdacsapat nyári felkészülésének félidejében, a veszprémi akadémistákat fogadja egy hétvégi dupla erejéig. A péntek esti párharc eltérő félidők után minimális különbségű vendégsikert hozott, a „visszavágót” pedig szombaton délelőtt 11 órától vívja meg a két együttes.

Döntetlenre végeztek az Egerrel

Döntetlenre zárult szerdán délután az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfii kézilabdacsapata nyári harmadik felkészülési mérkőzése. A zöld-sárgák a ligakonkurens Egerrel „ikszeltek”, egy hullámhegyekkel és völgyekkel tarkított összecsapáson.

Orosházi FKSE-Linamar–Eger Eszterházy SZSE 24–24 (12–14)

Szoros meccs, orosházi győzelemmel

Második nyári felkészülési mérkőzését vívta pénteken délután az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfii kézilabdacsapata, amely az élvonalba visszatérő Ceglédet fogadta. Szoros első félidő után minimális különbséggel a hazaiak térhettek szünetre, a folytatásban pedig további két találattal toldották meg ezt a különbséget.

Orosházán nem bírtak egymással a csapatok

Két héttel a felkészülés megkezdése után játszotta le első tesztmérkőzését az NB I-es Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata. A viharsarki alakulat sok hibával tarkított, kiegyenlített csatában végzett döntetlenre a ligakonkurens Dabassal.

Ratko Djurkovics elégedett játékosaival

Éppen két hete tartotta meg az első nyári tréninget Ratko Djurkovics, az NB I-es Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata vezetőedzője. A montenegrói szakember elégedett az eddig elvégzett munkával, melyet az elmúlt szombaton egy jó hangulatú, grillezéssel egybekötött csapatépítő tréning szakított meg.

Edzésbe álltak az OFKSE kézilabdázói

A szokásosánál lényegesebb hosszabb pihenő után kezdte meg csütörtökön a munkát az NB I-es Orosházi FKSE-Linamar férfi kézilabda-csapata. A Magyar Kézilabda Szövetség a járvány miatt április 9-én befejezettnek nyilvánított minden pontvadászatot – így a férfi NB I-et is – és innentől kezdve már nem volt szervezett edzés a zöld-sárgáknál. Három hónap után egy játékosállományában megújult gárda vágott neki a több mint nyolchetes felkészülési időszaknak.

Nyolc edzőmeccs az orosháziak programjában

Az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabdacsapata számos edzőmérkőzést lekötött a felkészülési időszak második felére. Július végén és augusztusban hazai és külföldi ellenféllel is megmérkőzik majd a Djurkovics-legénység.

Balkezes orosz nehéz tüzér Orosházán

Miután a közelmúltban a szerb jobbátlövő, Szavo Szlavuljica a távozás mellett döntött, a pótlásáról is gondoskodnia kellett az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es férfi kézilabda-csapatát irányító vezetésnek. A megoldás Oroszországból érkezett.

Mutatjuk az OFKSE bajnoki programját

Némileg felforgatott mezőnnyel startol el szeptember elején az NB I-es férfi kézilabda-bajnokság, miután a koronavírus-járvány okozta gazdasági nehézségek miatt a Vác, majd a Mezőkövesd is visszalépett. Helyüket az NB I/B-s éllovasok foglalták el, így az eredeti tervvel ellentétben a Veszprém KKFT Felsőörs és a Ceglédi KKSE is a legmagasabb szintre léphetett.

Bosnyák tehetség érkezik Orosházára

A napokban vált véglegessé, hogy az Orosházi FKSE vezetése szándékai ellenére nem tudott megállapodni Lele Ákossal a folytatást illetően, így a balátlövő pótlására Boszniából érkezik egy tehetséges fiatal játékos.

Fehérorosz beállót igazolt az Orosháza

Fehérorosz játékos csatlakozik július elejétől az Orosházi FKSE-Linamar NB I-es élvonalbeli gárdájához. Alekszej Ushal az SZKA Minszk csapatától érkezik a Viharsarokba.

Hét év után tér vissza Orosházára a balszélső

Az OFKSE szakvezetése folyamatos tárgyalásban áll azokkal a játékosokkal, akikkel a távozókat kívánják pótolni. Az első megállapodás már meg is született, saját nevelésű játékos tér vissza Orosházára.

OFKSE: öt távozó és búcsúzó akad

A 2019-20-as kézilabda bajnoki idényt a járvány miatt a befejezés előtt lezárták. A klubok a következő szezonra, az őszi rajtra készülődnek. Orosháza első osztályú férfi csapata sem kivétel.

Zubai Szabolcs visszavonul

Befejezi pályafutását Zubai Szabolcs EHF-kupagyőztes kézilabdázó, aki tagja volt a 2012-es londoni olimpián negyedik magyar válogatottnak. Az előző két idényben az élvonalbeli orosházi férfi kézilabdacsapatot erősítette.