Orosházi NKC

Győztes orosházi évzárás

Győzelemmel fejezte be az évet az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor alakulata a sereghajtó Dunakeszi otthonában nyert kétgólos különbséggel és vélhetően 6. helyen zárja a pontvadászatot.

VS Dunakeszi–OXXO Energy Orosházi NKC 24–26 (14–13)

A zsebükben érezhetik a hatodik helyet

Az orosházi női kézilabdacsapat eltérő félidők után eredményesen pótolta az NB I B-s bajnokság őszi 3. fordulójából elnapolt mérkőzését. Herbert Gábor alakulata a szünetben még háromgólos hátrányban volt Hajdúnánáson, de azután erősíteni tudtak, sikerükkel pedig az utolsó játéknaptól függetlenül alighanem véglegesítették a hatodik helyüket a Keleti csoportban.

Hajdúnánás SK–OXXO Energy Orosházi NKC 21–25 (14–11)

Az orosháziak biztosították tagságukat

Nehéz körülmények között, de otthon tartotta mindkét pontot az orosházi női kézilabdacsapat, a Kecskemét elleni szombati bajnoki mérkőzésen, ezzel pedig a az átszervezés ellenére máris biztosította alapcélját, hiszen jövőre is az NB I B-ben szerepelhet. A félidőben még a vendégek vezettek 3 góllal, szünet után azonban összejött a fordítás.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 30–27 (15–18)

Nem bírtak az aranyvárományos Vasassal

Nem bírt az éllovas Vasassal az orosházi női kézilabdacsapat, az NB I B-s bajnokság 20. fordulója keretében megvívott pénteki, fővárosi találkozón. A már-már aranyérmesnek tekinthető, nagy múltú angyalföldi együttes már az első félidőben jelentős előnyre tett szert, amit még növelni is tudott szünet után.

Vasas SC–OXXO Energy Orosházi NKC 29–20 (16–9)

Nem érdemeltek vereséget az orosháziak

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 19. fordulójában a dobogóra pályázó Ferencváros U20-as alakulatát fogadták az orosházi női kézilabdázók. A vasárnapi találkozón kiélezett csatában született meg a fővárosi fiatalok minimális sikere, egy „last minute” büntetőből!

OXXO Energy Orosházi NKC–Ferencvárosi TC U20 27–28 (15–12)

Orosházi siker, gigászi csata végén

Parádés győzelmet aratott az orosházi női kézilabdacsapat az NB I B-s pontvadászat szombati 18. játéknapján. A viharsarki hölgykoszorú a vele azonos pontszámmal álló, fővárosi Tempo SE gárdáját múlta felül hatalmas csatában, minimális különbséggel, egy 71 gólt hozó találkozón, sikerével pedig az 5. helyre lépett fel a Keleti csoport tabelláján.

OXXO Energy Orosházi NKC–Tempó KSE 36–35 (19–16)

A dobogós Kispest is behódolt

Újabb őszi mérkőzését pótolta eredményesen az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor tanítványai vasárnap az éremért harcoló Kispest elleni találkozót nyerte meg, ami még a 3. fordulóból maradt el. Ezzel a sikerrel a viharsarkiak már a mezőny első feléhez tartoznak a tabellán.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kispest NKK-Vajk 33–28 (17–11)

Jól hajráztak, mégis pont nélkül maradtak

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 17. játéknapján fővárosi matinéra volt hivatott az orosházi csapat, amely rendkívül izgalmas mérkőzésen, minimális különbséggel maradt alul a tabella szomszéd, Pénzügyőr otthonában.

Pénzügyőr SE–OXXO Energy Orosházi NKC 21–20 (13–10)

Mérsékelt játékkal is biztos siker

Magabiztos hazai győzelmet aratott az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, amely az NB I B-s bajnokság 4. fordulójából elnapolt mérkőzést pótolt a szegediekkel. A Keleti csoport délalföldi derbijén nem játszottak túlságosan jól a házigazdák, de ezúttal így is begyűjtötték a két pontot.

OXXO Energy Orosházi NKC–PC Trade Szegedi NKSE 35–29 (16–12)

Az Eger most még más szint

Első idei vereségét szenvedte el az orosházi női kézlabdacsapat, amely az NB I B-s pontvadászat Keleti csoportja éllovasává előlépő Eger ellen maradt alul hazai környezetben. A viharsarki alakulat hiába játszott jól, a látogatók könyörtelenül lecsaptak a hibáira.

OXXO Energy Orosházi NKC–Eszterházy SC Eger 24–33 (12–18)

Megőrizték idei veretlenségüket

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság Keleti csoportjában szépen lassan pótolják a csapatok az őszről elmaradt hiányosságaikat. Így tett vasárnap az orosházi együttes is, amely Kecskeméten játszotta le a 10. forduló során elmaradt mérkőzésüket. A viharsarki együttes mérsékeltebb teljesítménnyel is begyűjtötte a két pontot, ezzel megtartotta idei veretlenségét, a tabellán pedig a 6. helyre kapaszkodott fel.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 26–27 (12–13)

Értékes pont Szegedről

Ha már nem is pontveszteség nélkül menetel tavasszal, de Szegeden is megőrizte idei veretlenségét az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely a Keleti csoport 15. játéknapján izgalmas finisben mentette döntetlenre a szombati mérkőzését.

PC Trade Szeged–OXXO Energy Orosházi NKC 26–26 (14–12)

Nem szakadt meg az idei győzelmi széria

Folytatta az idei bajnoki győzelmi szériáját vasárnap az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Tóth Sáráék jó játékkal rukkoltak ki a Hajdúnánás ellen, és végig vezetve múlták felül ellenfelüket, ezzel a tabellán is eléjük kerültek.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás 29–23 (12–8)

Orosházi bravúr a fővárosban

Sikerült megőriznie idei veretlenségét az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabda-csapatának, pedig a hétvégi fővárosi kirándulást illetően sokan féltették Herbert Gábor tanítványait.  Tóth Sárék dacoltak ezzel, és kellemes meglepetésre 3 góllal felülmúlták az éremre aspiráló kispestieket, ezzel pedig a tabellán is egyre feljebb araszol.

Kispesti NKK–OXXO Energy Orosházi NKC 24–27 (10–11)

Osztálykülönbség mutatkozott Orosházán

Remekül kezdte az NB I B-s női kézilabda-bajnokság tavaszi szakaszát az Orosházi NKC csapata. Herbert Gábor tanítványai a Keleti csoportban sereghajtó gödiek minden góljára kettővel válaszoltak, különösen az első félidőben mutatkozott osztálynyi különbség a felek között.

OXXO Energy Orosházi NKC–Gödi SE 40–20 (22–4)

Pazar szünet utáni fordítás

Ellentétes félidők után nyerte meg idei első bajnoki mérkőzését az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor tanítványainak a szünetben sikerült levetkőzniük az addigi kishitűségüket, és a fordulás utáni önbizalommal telt játékkal magabiztosan verték a vendég Dunakeszit.

OXXO Energy Orosházi NKC–VS Dunakeszi 33–24 (14–16)

Tekintélyes előnyt adtak le az orosháziak

Az utolsó kötelezettségét is letudta a Liga Kupában az Orosházi NKC női kézilabdacsapata. Herbert Gábor együttese a szombat délutáni kecskeméti találkozó félidejében még öt góllal vezetett, de a szünet után Borbély Márta vezérletével fordított a hazai gárda, amely hibátlan teljesítménnyel lett csoportgyőztes.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 26–25 (10–15)

Nem bírtak Nagy Évával az orosháziak

Az orosházi női kézilabdacsapat hatgólos hazai vereséget szenvedett a Liga Kupa keretében lejátszott keddi mérkőzésen. A bajnokságban is konkurens Kecskemét a második félidőben kerekedett felül a sok fiatal játékost felvonultató házigazdákon.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 23–29 (12–14)

Rendben volt az orosháziak támadó játéka

Az ONKC női kézilabdacsapata visszavágott a Szegednek a Liga Kupában. A pénteki mérkőzésen a házigazdák Maláti Dóra vezérletévek három góllal múlták felül a Tisza-partiakat, ezzel megszerezve első pontjaikat a sorozatban.

OXXO Energy Orosházi NKC–PC Trade Szegedi NKSE 34–31 (18–16)tabella élén, hanem a vírussal szemben legstrapabíróbbak, a járványügyi helyzet komolytalanná teheti az idei évet is. Az orosházi női kézilabdázók például karantén után, mindössze tizenkét játékossal, köztük négy ifjúsági korú kézilabdázóval tudtak kiállni az aktuális NB I B-s bajnoki mérkőzésükre, nem is tudták elkerülni a vereséget, noha teljes kerettel ők lettek volna az esélyesek.

Tempo KSE–OXXO Energy Orosházi NKC 33–28 (12–12)

A Pénzügyőr kihasználta a hazaiak hullámvölgyeit

Nem sikerült eredményesen zárni az őszi hazai bajnoki premiert az orosházi női kézilabdázóknak. Az NB I B-s bajnokság 6. fordulójára kisorsolt mérkőzésen a jó képességű Pénzügyőr volt a vendég, amely a második félidőben hagyta állva a házigazdákat, akikből túlságosan sokat kivettek a felzárkózási kísérletek.

OXXO Energy Orosházi NKC–Pénzügyőr 28–31 (15–16)

Eddig tartott az Orosháza kupaszereplése

Búcsúztak a Magyar Kupától az orosházi női kézilabdázók, akik a bajnokságban is konkurensnek számító Kispest otthonában szenvedtek 10 gólos vereséget a kedd esti találkozón. A jó erőkből álló hazai gárda nem igazán adott esélyt, a viharsarkiaknak csak időnként voltak jó periódusaik.

Kispest-Vajk NKK–OXXO Energy Orosházi NKC 36–26 (19–15)

Negyven percig jól működtek az orosháziak

A Covid-helyzet miatt riválisainál bő egy hónappal később tudta elkezdeni a bajnokságot az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Ennek ellenére az első félidőben kifejezetten jól teljesített a viharsarki hölgykoszorú a listavezető otthonában, de a hosszas pauza szünet után kiérződött a visszaeső teljesítményen.

Eszterházy SC Eger–OXXO Energy Orosházi NKC 31–22 (14–15)