Röplabda

Játék nélkül bajnok a Nyíregyháza

Felgyorsultak az események az extraligás női röplabda-bajnokság döntője kapcsán. Azzal, hogy a BRSE csapatánál újabb 5 játékos esetében merült fel a koronavírus-fertőzés gyanúja, ellehetetlenült a finálé további párharcainak megvívása. A versenybizottság hamarjában le is fújta a párharcot és játék nélkül a nyíregyháziakat hirdette ki bajnoknak! Az alábbiakban a BRSE közleményét tesszük közzé.

Veszélyben a bajnoki döntő második meccse is

Azok után, hogy az extraligás női röplabda-bajnokság döntőjének első mérkőzését feladni kényszerült a Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata, most veszélybe került a szombati hazai rendezésű második találkozó is. A viharsarki klub az alábbi hivatalos tájékoztatót adta ki csütörtökön.

Feladta a döntő első mérkőzését a BRSE

A koronavírus-járvány miatt a Swietelsky-Békéscsabai RSE nem utazik el a Fatum Nyíregyháza elleni női röplabda Extraliga-döntő hétfői nyitányára.

A vírus áll nyerőre, veszélybe került a döntő

A világjárvány miatt veszélybe került a Fatum Nyíregyháza és a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabda Extraliga döntőjének hétfői rajtja. A BRSE háza táján úgy tűnik felütötte a fejét a Covid-19, ami nagy balszerencse az idény legfontosabb része előtt.

Húsvét hétfőn kezdődik a végső csata

A döntő az egyik fél három győzelméig tart. Amennyiben szükséges a 4. mérkőzést április 15-én, csütörtökön (kezdés: 19.00 óra) Békéscsabán, az ötödiket április 18-án, vasárnap 17.30 órai kezdettel Nyíregyházán tartják.

Jöhet a finálé a Nyíregyházával

Idegenben harcolta ki a döntőbe jutást a Swietelsky-Békéscsabai RSE extraligás női röplabdacsapata, amely a keddi kaposvári elődöntőben öt szettben múlta felül a házigazda 1.MCM-Diamant együttesét, így 3:1 arányban nyerte a három nyert meccsig tartó párharcot. Tóth Gábor hölgykoszorújára a Fatum Nyíregyháza vár a fináléban, amellyel a Magyar Kupában is megharcolt már.

1.MCM-Diamant Kaposvár–Swietelsky-Békéscsabai RSE 2:3 (17, –18, –23, 20, –13)

A döntő küszöbén áll a BRSE

A negyedik állomásához érkezik kedden a Swietelsky-Békéscsabai RSE–1.MCM-Diamant Kaposvár párharc, az extraligás női röplabda-bajnokság  elődöntője. A viharsarki alakulat úgy lép pályára kedden este 18 órakor a somogyi megyeszékhelyen, hogy már tudja, továbbjutása esetén a vasárnapi mérkőzését is megnyerő Fatum Nyíregyháza várja az Extraliga fináléjában.

Előnyt szerzett a BRSE a Kaposvárral szemben

A BRSE magabiztosan vette az extraligás női röplabda-bajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzését, ezzel a három nyert mérkőzésig tartó párharcban is előnyt szerezett a Kaposvárral szemben.  A csabai együttes két állandó kezdőemberét nélkülözve is rendkívül magabiztos volt, így szett veszteség nélkül vette az akadályt. A másik ágon a Fatum Nyíregyháza 2_0-s előnyben van a Vasas Óbudával szemben.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–1.MCM-Diamant Kaposvár 3:0 (15, 9, 23)

Minden kezdődik elölről az elődöntőben

Szerdán este Kaposváron eldőlt, hogy lesz negyedik mérkőzés a női Extraliga elődöntőjében, hiszen a némiképp váratlanul elvesztett első hazai találkozót követően a somogyi megyeszékhelyen 113 perces idegőrlő csatában győzni tudott a Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata. A kiírás szerint az a csapat jut be a döntőbe, amelyik három mérkőzést megnyer.

Végletekig kijátszott meccsen egyenlített a BRSE

Egyenlített a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata az exrtaligás bajnokság elődöntőjében, miután a szerdai kaposvári mérkőzésen öt szettben múlta felül a házigazda 1. MCM-Diamant Kaposvár gárdáját. A csabaiak az első két játszma megnyerését követően visszaestek, de a döntő szettet behúzták, így az egyik csapat 3. győzelméig tartó párharc szombaton 1:1-ről folytatódik a megyeszékhelyen.

1. MCM-Diamant Kaposvár–Swietelsky-Békéscsabai RSE 2:3 (–15, –13, 18, 23, –13)

Az elődöntő második felvonása következik

Elveszítette pályaelőnyét a vasárnap este a négy között története során első ízben pályára lépő 1. MCM-Diamant Kaposvár ellen a bajnokságban addig stabilan teljesítő Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. Három nappal az első elődöntő után szerdán este a somogyi megyeszékhelyen folytatódik a sorozat.

Odalett a csabai pályaelőny

Elveszítette a pályaelőnyét a Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata a női Extraliga elődöntőjében, miután a három győzelemig tartó párharc első mérkőzésén hazai pályán szenvedett vereséget a Kaposvártól. A két gárda az elmúlt héten a Magyar Kupa elődöntőjét is egymással vívta, akkor a csabaiak szett vesztés nélkül vették az akadályt, most a somogyiaknak összejött a visszavágás.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–1.MCM-Diamant Kaposvár 0:3 (–18, –18, –15)

A párharc tétje már a döntőbe jutás

Tévés mérkőzéssel kezdődik meg a minimum három, de akár öt mérkőzésig is eltartó Swietelsky-Békéscsabai RSE–1. MCM-Diamant Kaposvár női röplabda Extraliga elődöntő párharca. A találkozó vasárnap 19.45 órakor kezdődik a Békéscsabai Röplabda Akadémián.

Napirenden az Extraliga elődöntői

A Magyar Kupa négyes döntőjét követően újabb kihívások előtt állnak a legjobb honi női röplabdacsapatok, így a Swietelsky-Békéscsabai RSE gárdája is. Az Extraligában vár rájuk feladat, ahol ugyancsak az év eddigi legfontosabb mérkőzései várnak a hölgykoszorúkra.

Kupadöntő előtt a BRSE

Gödöllő, Békéscsaba, Érd és Budapest? Az első három városban már szerzett valamilyen színű érmet a Békéscsabai Röplabda SE a Magyar Kupában. A legkedvesebb helyszín kétségkívül Érd lehet, ahol története eddigi két trófeáját kaparintotta meg a viharsarki csapat. De vajon lesz-e csabai ünnep vasárnap a Ludovika Arénában?

Elődöntőben a BRSE

A negyeddöntő harmadik felvonásán is legyőzte a Szent Benedek együttesét a Swietelsky-Békéscsaba RSE női röplabdacsapata, amely így bejutott az Extraligában a négy közé.  A viharsarki együttes az elődöntőben a Kaposvár és az MTK párharcának továbbjutójával találkozik, míg a másik ágon a Nyíregyháza a Vasassal mérkőzik meg. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó elődöntős párharcokat március második felében kezdik.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Szent Benedek Balatonfüred RA 3:1 (15, –25, 18, 11)

Pontot tehetnek a bajnoki negyeddöntőre

Egy győzelem szükséges ahhoz, hogy a Swietelsky-Békéscsabai RSE bejusson a női röplabda Extraliga elődöntőjébe. A kék-fehér egylet csütörtökön két kezdő centerét, Tina Grudinát és a csapatkapitány Pekárik Esztert nélkülözve ugyan szettet vesztett, de végül 3:1-re nyerni tudott Balatonfüreden, s ez, valamint az első békéscsabai mérkőzésen aratott siker (3:0) azt jelenti, hogy hétfőn este kivívhatja a remélt továbbjutást.

Mindkét csapat elégedett lehetett

A rájátszásnál jár az extraligás női röplabda-bajnokság, ahol a negyeddöntőket vívja a mezőny. A Swietelsky-Békéscsabai RSE együttese csütörtökön Balatonfüreden a második mérkőzését is megnyerte az újonc vendéglátójával szemben, így már csak egy találkozót kell hoznia az elődöntőbe jutáshoz, amit jövő hétfőn hazai környezetben meg is tehet. A Kormos Mihály vezette vesztes gárda sem lehetett elégedetlen, hiszen szettet tudott nyerni az ötszörös bajnok ellen.

Szent Benedek RA Balatonfüred–Swietelsky-Békéscsabai RSE 1:3 (–22, 15, –17, –21)

A második lépést is megtehetik

Előnyből várhatja a negyeddöntő csütörtöki második felvonását a Swietelsky-Békéscsabai RSE a női Extraligában. Tóth Gábor együttese döcögős játékkal ugyan, de három szettes győzelmet könyvelt el az elmúlt szombaton a balatonfüredi Szent Benedek Röplabda Akadémia elleni békéscsabai mérkőzésen.

A BRSE beváltotta a papírformát

Győzelemmel kezdte a három nyert mérkőzésig zajló bajnoki negyeddöntőt a Swietelsky-Békéscsabai RSE extraligás női röplabdacsapata. Tóth Gábor hölgykoszorúja a péntek esti hazai találkozón szett veszteség nélkül múlta felül a Kormos Mihály által irányított Szent Benedek Röplabda Akadémia együttesét, egy lépést tehát máris megtett az elődöntő felé.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Szent Benedek RA 3:0 (19, 20, 22)

Pénteken megkezdik a negyeddöntőt

Az MTK kaposvári vendégjátékával szerdán elkezdődött a női röplabda Extraliga rájátszása (a találkozót 3:0-ra a somogyiak nyerték). A negyeddöntőben a Swietelsky-Békéscsabai RSE az alapszakaszban 7. helyen záró balatonfüredi Szent Benedek Akadémiával találkozik. Az első mérkőzést pénteken 19 órai kezdettel a Békéscsabai Röplabda Akadémián rendezik.

Az Extraligában elkezdődik a rájátszás

Az MTK kaposvári vendégjátékával szerdán elkezdődik a női röplabda Extraliga rájátszása, ahol a legnagyobb csatára a Vasas és az UTE negyeddöntőjében van kilátás. Az ötszörös bajnok Swietelsky-Békéscsabai RSE gárdája az újonc Szent Benedek Röplabda Akadémia ellen harcolhatja ki a 4 közé jutást, melynek edzője Kormos Mihály lett, aki több nagy siker részese lehetett a Viharsarokban.