Röplabda

Mindkét csapat elégedett lehetett

A rájátszásnál jár az extraligás női röplabda-bajnokság, ahol a negyeddöntőket vívja a mezőny. A Swietelsky-Békéscsabai RSE együttese csütörtökön Balatonfüreden a második mérkőzését is megnyerte az újonc vendéglátójával szemben, így már csak egy találkozót kell hoznia az elődöntőbe jutáshoz, amit jövő hétfőn hazai környezetben meg is tehet. A Kormos Mihály vezette vesztes gárda sem lehetett elégedetlen, hiszen szettet tudott nyerni az ötszörös bajnok ellen.

Szent Benedek RA Balatonfüred–Swietelsky-Békéscsabai RSE 1:3 (–22, 15, –17, –21)

A második lépést is megtehetik

Előnyből várhatja a negyeddöntő csütörtöki második felvonását a Swietelsky-Békéscsabai RSE a női Extraligában. Tóth Gábor együttese döcögős játékkal ugyan, de három szettes győzelmet könyvelt el az elmúlt szombaton a balatonfüredi Szent Benedek Röplabda Akadémia elleni békéscsabai mérkőzésen.

A BRSE beváltotta a papírformát

Győzelemmel kezdte a három nyert mérkőzésig zajló bajnoki negyeddöntőt a Swietelsky-Békéscsabai RSE extraligás női röplabdacsapata. Tóth Gábor hölgykoszorúja a péntek esti hazai találkozón szett veszteség nélkül múlta felül a Kormos Mihály által irányított Szent Benedek Röplabda Akadémia együttesét, egy lépést tehát máris megtett az elődöntő felé.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Szent Benedek RA 3:0 (19, 20, 22)

Pénteken megkezdik a negyeddöntőt

Az MTK kaposvári vendégjátékával szerdán elkezdődött a női röplabda Extraliga rájátszása (a találkozót 3:0-ra a somogyiak nyerték). A negyeddöntőben a Swietelsky-Békéscsabai RSE az alapszakaszban 7. helyen záró balatonfüredi Szent Benedek Akadémiával találkozik. Az első mérkőzést pénteken 19 órai kezdettel a Békéscsabai Röplabda Akadémián rendezik.

Az Extraligában elkezdődik a rájátszás

Az MTK kaposvári vendégjátékával szerdán elkezdődik a női röplabda Extraliga rájátszása, ahol a legnagyobb csatára a Vasas és az UTE negyeddöntőjében van kilátás. Az ötszörös bajnok Swietelsky-Békéscsabai RSE gárdája az újonc Szent Benedek Röplabda Akadémia ellen harcolhatja ki a 4 közé jutást, melynek edzője Kormos Mihály lett, aki több nagy siker részese lehetett a Viharsarokban.

A békéscsabaiak motiváltabbak voltak

Magabiztos hazai győzelemmel zárta az extraligás női bajnokság alapszakaszát a Swietelsky-Békéscsabai RSE röplabdacsapata. A megyeszékhelyi alakulat immár tét nélküli meccsen, szett veszteség nélkül múlta felül az egykori edzőjük, Szasa Nedeljkovics által irányított Kaposvárt.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–1. MCM-Diamant Kaposvár 3:0 (16, 23, 20)

Tét nélküli lesz a Kaposvár vendégjátéka

Fél szemmel már minden csapat a rájátszásra figyel, de két mérkőzést még le kell játszani, az egyik ráadásul igazi rangadó lesz, a Swietelsky-Békéscsabai RSE az 1. MCM-Diamant Kaposvár csapatát látja vendégül szombaton este 18 órától a Békéscsabai Röplabda Akadémián.

Füreden át vezet az út a négy közé

Bár még két mérkőzés hátra van az alapszakaszból, a végső helyezések már eldőltek a női röplabda Extraligában, amelyben szerdán kialakult a jövő héten rajtoló negyeddöntő párosítása is.

Nem okozott nehézséget az újonc

A Swietelsky-Békéscsabai RSE együttese  esélyeshez méltóan, 65 perc alatt szett veszteség nélkül győzte le vendégét, a balatonfüredi Szent Benedek RA csapatát, a női röplabda Extraliga alapszakaszának szombati játéknapján.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Szent Benedek RA 3:0 (14, 13, 19)

Az újonccal kezdi az évet a BRSE

A Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE együttesének február első szombatjáig kellett várnia az új év első hazai találkozójára. Az Extraliga második helyén álló gárda legutóbb tavaly december 19-én játszott saját otthonában, akkor a regnáló bajnok, Vasas Óbudát verte három szettben.

Átlagosan öt légiós jut a csapatokra az Extraligában

A röplabdában január 31-én éjfélkor lezárult az átigazolási időszak Magyarországon. Ebben a bajnoki idényben már nem lehet új játékost igazolni, vagy csapatot váltani. A honi szövetség idén is körképet készített arról, hogy mennyi külföldi röplabdázónak kértek játékengedélyt a klubok.

Budapesten lesz a Magyar Kupa végjátéka

Eltérő lebonyolítással és különböző időpontokban, de mind a férfi, mind a női röplabda Magyar Kupa végjátéka a budapesti Ludovika Arénában lesz. A sportági szövetség csütörtöki tájékoztatása szerint a férfiak bronzmérkőzését és fináléját március 7-én, a nők négyes döntőjét pedig március 13-14-én rendezik a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

Magas szintű gyakorlószettek

Közös edzéssel és mérkőzéssel folytatta a felkészülést a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabda-csapata. Az elmúlt hétvégi újpesti vendégjátékot követően hazai környezetben, a Békéscsabai Röplabda Akadémián az Extraligában nagy riválisnak számító Fatum-Nyíregyháza ellen játszott tesztmérkőzést a csapat.

Újpesten tesztelt a BRSE

A évforduló tájára beiktatott hosszabb bajnoki szünetet játékkal törte meg pénteken a Swietelsky-Békéscsabai RSE extraligás női röplabdacsapata. Az ötszörös bajnok Újpesten vizitelt, ahol négy szettes, nem hivatalos mérkőzést vívott a ligában is konkurens vendéglátójával.

Az olasz túrát leszámítva sínen a BRSE programja

Rövid karácsonyi szünet után, már a két ünnep között is intenzív munkát végzett a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. A munka január 2-án folytatódott a Békéscsabai Röplabda Akadémián. A szakmai stáb eközben összeállította a felkészülési programot, így az edzőmérkőzések, valamint az alapszakasz utolsó két találkozójának időpontja is realizálódott.

Szettet sem nyert Békéscsabán a címvédő

A listavezető Békéscsaba három játszmában legyőzte a címvédő Vasast a női röplabda Extraliga alapszakaszának szombati rangadóján. A két együttes a szezon nyitányán már találkozott egymással, akkor Budapesten a listavezető BRSE nagy csatában, 3-2-re tudott nyerni.

Swietelsky-Békéscsabai RSE-Vasas Óbuda 3:0 (25, 9, 20)

Újabb tévés rangadó előtt a BRSE

A Nyíregyháza elleni vasárnapi mérkőzés után újabb rangadót rendeznek a Békéscsabai Röplabda Akadémián. A Swietelsky-Békéscsabai RSE női csapata szombaton 19 órai kezdettel a bajnoki és Magyar Kupa címvédő Vasas Óbudát látja vendégül az Extraligában.

Elsőként 4 között a Magyar Kupában

Az előzetes várakozásoknak megfelelően, a BRSE női röplabdacsapata szett vesztés nélkül nyerte a Magyar Kupa negyeddöntőjének miskolci visszavágóját, ezzel kettős győzelemmel, elsőként jutott a legjobb 4 közé a sorozatban.

Diósgyőri VTK–Swietelsky-Békéscsabai Röplabda SE 0:3 (–7, –13, –15)

Formálisnak tűnő borsodi visszavágó

Kivételesen hosszúra nyújtotta veretlenségi sorozatát a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata, melyen tíz bajnoki három Magyar Kupa-mérkőzésen nem találtak fogást az ellenfelek. A mezőny másik kiváló csapata, a Fatum-Nyíregyháza azonban vasárnap este Békéscsabán egy magas színvonalú, izgalmas találkozón megszakította a kiváló szériát. A Viharsarokban azonban már előre tekintenek, hiszen szerdán a Diósgyőri VTK elleni kupanegyeddöntő visszavágója következik.

Színvonalas rangadón szakadt meg a BRSE nagy sorozata

Az extraligás női röplabda-bajnokság vasárnapi csúcsrangadóján hazai pályán szenvedte el idei első vereségét a Swietelsky-Békéscsabai RSE csapata. A listavezető a Nyíregyházával szemben maradt alul színvonalas csatában, a vendégek a szettek végjátékában jobban koncentráltak, így vetettek véget a BRSE 10 mérkőzéses veretlenségi szériájának.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Fatum-Nyíregyháza 1:3 (–23, 27, –23, –22)

Csúcsrangadó vár a megállíthatatlan csabai csapatra

Az extraligás női röplabda-bajnokság mezőnyének két jelenlegi legjobbja, az éllovas és még meccset sem veszítő Swietelsky-Békéscsabai RSE és a második Fatum-Nyíregyháza csap össze egymással vasárnap a Békéscsabai Röplabda Akadémián.

Újabb sima csabai siker

Tizedik győzelmét is megszerezte a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata az extraligás bajnokságban. Tóth Gábor alakulat az Újpestet múlta felül három, simának mondható szettben, így továbbra is hibátlanul menetel a honi elitligában.

Swietelsky-Békéscsabai RSE–Újpesti TE 3:0 (13, 14, 13)

Az Újpest érkezik Békéscsabára

Futószalagon játssza mérkőzéseit a Swietelsky-Békéscsabai RSE női röplabda-csapata. Tóth Gábor játékosai hétközben a Diósgyőr elleni Magyar Kupa-negyeddöntő első mérkőzését vették sikerrel, szombaton pedig arra készülnek, hogy a több mint egy hónap után csatába álló Újpesti TE együttese ellen begyűjtsék az idei 10. Extraliga-győzelmüket.