Technikai sportok

Újabb kupasorozat zárult le a sportlövőknél

A Hunter Field Target (HFT) Magyar Kupa utolsó fordulójával befejeződött az idei szezon a sportlövőknél. A Magyar Kupa zárására Mogyoródon került sor.

Bajnoki érmekért ugrottak le Békéscsabára

Ejtőernyősök borították be a napokban a békéscsabai égboltot, ahol a sportág klasszikus célba ugró nemzeti bajnokságát rendezték meg. A kedvező időjárásnak köszönhetően nem kellett a harmadik, tartaléknapon is versenyezni, két nap alatt le tudták bonyolítani a bajnokságot.

Sutyinszki István nyerte a Magyar Kupa sorozatot

Technikai hiba nehezítette Sutyinszki István dolgát vasárnap Mogyoródon a Field Target (FT) Magyar Kupa 6., záró fordulójában. A szarvasi sportlövő azonban igyekezett menteni a menthetőt, ami olyan jól sikerült, hogy a fordulót a második helyen zárta, a sorozatot pedig megnyerte.

Sutyinszki István megtartotta vezető helyét

A Hunter Field Target Magyar Kupa versenysorozat 5. fordulóját Debrecen-Bánkon rendezték meg. Az arborétumban kiválóan megépített pálya közepes nehézségű volt.

Bajnoki érmeket osztottak Debrecen-Bánkon

A megszokott helyszínen, a Debrecen-Bánkon található arborétum adott helyet a Field Target országos bajnokságnak. A tereplövészet klasszikus kategóriájában két részből állt a verseny: délelőtt egy 50 célos pályát kellett meglőni, ami egyben a Field Target Magyar Kupa versenysorozat 5. fordulója volt, majd a nap második felében újabb 30 cél volt a penzum.

Csabán körözött az ország színe-java

Sorrendben negyedszer rajtolt el Békéscsabán a Magyar Kritérium Bajnokság. A szombaton megrendezett kerékpáros versenyen 178 nevezőt regisztráltak. A kilencszáz méteres körpályát új helyszínen jelölték ki, a rajt-, és egyben a célkaput is a Deák utcában, a Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium előtt állították fel.

Idén is Békéscsabán köröznek a bringások

Idén is megkapta Békéscsaba a Magyarország 2021. évi kritérium bajnokság rendezési jogát. A szeptember 4-én, szombaton sorra kerülő viadalt új, 900 méter hosszú zárt körpályán rendezik. A mezőny a Deák utcából (Vásárhelyi Pál Technikum és Kollégium előtt) indul és az Urszinyi Dezsőné utca–Gyulai út–Árpád sor útvonalon haladva a Deák utcába tér vissza.

Sutyinszki István az összetettben is élre állt

A Hunter Field Target (HFT) Magyar Kupa-versenysorozat 4. fordulóját Tatabányán rendezték vasárnap. A pálya az átlagosnál kicsit könnyebb volt, így a legtöbb versenyző több pontot tudott szerezni a szokásosnál, nagyobb volt a sikerélményük.

Sutyinszki István világbajnoki főpróbája

Hatodik helyen zárta a Hunter Field Target (HFT) országos bajnokságot a szarvasi Sutyinszki István. A napokban a Debrecen-bánki arborétumban megrendezett verseny kétfordulós volt, délelőtt és délután is 40-40 célt kellett meglőni. A pálya kellően nehéz volt, a váltakozó sűrűségű erdőben nem volt könnyű pontosan megbecsülni a céltávolságokat.

Laurinyecz Sándor az élmezőnyben zárta az ob-t

A korábbi évekkel ellentétben egy hét alatt lebonyolították a 66. Nemzeti Vitorlázórepülő Bajnokságot, idén Dunaújváros vállalta a házigazda szerepét. Nem panaszkodhatnak a pilóták, hiszen a FAI Club és a Mix Open kategória mezőnyét nyolc nap alatt hat alkalommal vontatták fel a levegőbe, ami azt jelenti, hogy az időjárás kedvezett a repülésnek, csak a végét rontotta el kissé.

Bevált az új fegyver

A Field Target (FT) Magyar Kupa versenysorozat 2. fordulóját Tatabányán rendezték meg vasárnap. Sutyinszki István a Hunter Field Target (HFT) kategóriára készült jobban, és tavaly szeptember óta nem lőtt versenyt az FT-ben, csak néha gyakorolt.

Gyakorlás hiányában sok volt a hiba

Mogyoródon rendezték meg az elmúlt hétvégén a sportlövők Hunter Field Target Magyar Kupa versenysorozata 3. fordulóját. Az összes kupaforduló a közelgő világbajnokságra jelent felkészülési lehetőséget. A versenyzőknek ennek megfelelően nehéz pályát kell végig lőniük.

Ott lehet a vébén a szarvasi sportlövő

Az áprilisi Székelyen megrendezett forduló után a napokban Tiszakécske jelentette a következő állomást a Hunter Field Target (HFT) Magyar Kupa versenysorozatban. A viadalon 70 versenyző indult különböző kategóriákban.

Minden idők legerősebb mezőnye a Tour de Hongrie-n

Az országúti kerékpáros magyar körverseny történetének legerősebb mezőnye, benne 12 hazai bringással áll rajthoz szerdán a 42. Tour de Hongrie-n. A magyar körversenyen tavaly indultak először a csúcskategóriás World Tour-sorok, akkor öt, most nyolc elitcsapat kezdi meg szereplését Siófokon. A második vonalat jelentő prokontinentális kategóriából kilenc, a kontinentális csapatok közül pedig négy sor nevezett a magyar válogatott mellett.

Újra szóltak a légfegyverek

A vírushelyzet miatt elhalasztották az idei Hunter Field Target (HFT) Magyar Kupa versenysorozat első fordulóját márciusban, így az április 10-én esedékes viadal szerepelt az első fordulóként a naptárban. A sportlövők által már várt eseményt Székelyen rendezték meg.

Szeretne dicsőséget szerezni Magyarországnak

Keszthelyi Vivien autóversenyzőként örömöt és dicsőséget szeretne szerezni az országnak a Formula kategóriában, a világban pedig minél nagyobb megbecsülést a magyaroknak. A szarvasi származású ifjú hölgy az egyetlen magyar autóversenyző a világ női pilótáinak rendkívül szűk elitjéből, akinek esélye lehet a Forma-1-ig eljutni. És ahogyan azt fiatal kora ellenére az eddigi túraautó, majd GT versenyzői pályafutása során már többször bizonyította, képes felvenni a versenyt a legjobbakkal is.