Tokio 2020

Berecz Zsombor éremért küzdhet

A Finndingiben szereplő Berecz Zsombor a második helyen bejutott az éremfutamba vasárnap a tokiói olimpián, így kedden a dobogóért szállhat vízre. A világ- és Európa-bajnok magyar vitorlázó a kilencedik részversenyben negyedik lett, de az összetettben feljött a második helyre, hátránya kilenc helyezési pont a címvédő brit Giles Scott mögött.

Milák Kristóf Európa-csúccsal ezüstérmes

Milák Kristóf Európa-csúccsal ezüstérmet nyert szombaton 100 méter pillangón a tokiói olimpián. A 200 méteren aranyérmes magyar úszó a második legjobb idővel az ötös pályáról várta a finálét, melynek nagy esélyese a 100 méter gyorson győztes Caeleb Dressel volt a mellette lévő négyes pályán. Az amerikai érvényesítette is a papírformát, szokásos remek rajtjával azonnal élre állt és fél testhossz előnnyel fordult a második ötvenre, amelyen egyre jobban megközelítette őt Milák, de már nem tudta utolérni riválisát.

Nincs újabb magyar érem

Az előzőnél csendesebb versenynapot zárt a magyar olimpiai csapat a tokiói ötkarikás játékokon, amely érem nélkül maradt csütörtökön.  A legjobb eredményt az úszóversenyen Kapás Boglárka negyedik helye jelentette 200 méter pillangón.

Milák Kristófé a második magyar tokiói aranyérem

A világbajnok és világcsúcstartó Milák Kristóf olimpiai csúccsal nyert aranyérmet 200 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyének szerdai napján. A szám másik magyar indulója, Kenderesi Tamás a negyedik helyen végzett.

Minden idők legjobb magyar kerékpáros eredménye

A 19 esztendős Vas Kata Blanka szenzációs teljesítménnyel, a címvédőt és a világbajnokot is megelőzve a negyedik helyen végzett kedden a hegyikerékpárosok női versenyében a tokiói olimpián, ezzel minden idők legjobb magyar kerékpáros eredményét érte el az ötkarikás játékokon.

Márton Anna lemaradt az éremszerzésről

Nem született magyar érem a tokiói ötkarikás játékok hétfői versenynapján. A legközelebb ehhez a női kardozó, Márton Anna járt, aki a negyedik helyen végzett női kardban a tokiói olimpián.

Ezüstérmes a párbajtőröző Siklósi Gergely

A pályafutása első olimpiáján szereplő Siklósi Gergely ezüstérmet szerzett a férfi párbajtőrözők vasárnapi egyéni versenyében, a tokiói ötkarikás játékokon. A BHSE 23 éves, világranglista-vezető, világbajnoki címvédő vívója a helyi idő szerint esti döntőben 15-10-re kikapott a francia Romain Cannone-tól. A tapolcai születésű versenyző a kardozó Szilágyi Áron szombati győzelme után a tokiói magyar küldöttség második dobogós helyét szerezte.

Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok!

Akárcsak 2012-ben, Londonban és öt éve Rio de Janeiróban, a tokiói olimpián is Szilágyi Áron nyerte a férfi kardozók egyéni versenyét. A Vasas vívója egész nap bámulatos teljesítményt nyújtott, a helyi idő szerint esti döntőben pedig parádés vívással 15:7-re múlta felül az olasz Luigi Samelét.

Hamisítatlan japán hangulat a zárt kapus megnyitón

Látványos és hamisítatlan japán hangulatú produkciók színesítették péntek este a XXXII. nyári ötkarikás játékok zárt kapus, ünnepélyes megnyitóját Tokióban.

Özbas Szofira kontinensbajnok vár

Özbas Szofi, a Békés Megyei Kano Judo SE kiválósága nehéz ellenfelet kapott a tokiói olimpia cselgáncstornáján.