Vívás

Keszthelyi Zsombor volt a legjobb passzban

A tatai edzőtábor adott otthont a hét végén a felnőtt vívók második Magyar Kupa versenyének. A férfiaknál komoly 116 fős létszám gyűlt össze. Olimpiai érmesek, felnőtt és utánpótlás világ-, és Európa-bajnokok sora lépett pástra.

Lenkefi Soma „nagy dobása”

Élete első egyéni versenyét nyerte Lenkefi Soma, a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrözője. Galli Zsolt tanítványa a hétvégi budapesti kadet Magyar Kupán diadalmaskodott fegyelmezett vívással.

Gachályi Gréta nyerte a serdülők versenyét

A Magyar Vívó Szövetség vezetése szigorú döntéseket hozott annak érdekében, hogy a legfiatalabb korosztályok is versenyezhessenek. A párbajtőrözők Olimpici Grand Prix elnevezésű versenysorozata a 2020-21-es szezonban is Hajdúhadházon kezdődött el. A serdülő lányok versenyét békéscsabai vívó, Gachályi Gréta nyerte.

Kupafordulóval kezdtek a párbajtőrözők

A felnőtt párbajtőrvívók a Magyar Kupa 1. fordulójával kezdték meg a 2020–21-es versenyszezont. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia fiataljai számára jobbára a tapasztalatszerzés volt a cél. A férfi csapat az elődöntőért vívhatott, végül a hatodik helyen kötött ki.

Kis Abigél jól forgatta kardját

Mindkét nemben a serdülő magyar bajnok, azaz „kiskadet” nyert aranyérmet a kadet kard Magyar Kupa 2. fordulójában. A férfiaknál a TFSE-s Hanzély Zsombor, a nőknél a vasasos Spiesz Anna lett az aranyérmes, akadt azonban remek megyei teljesítmény is.

Keszthelyi Zsombor aranyéremmel javított

A vírushelyzet árnyékában folytatódtak a kadet és junior korosztály versenyei. A Magyar Kupa-sorozat 2. fordulóját a budapesti Gerevich Aladár sportcsarnokban rendezték meg a hétvégén. A jó eredményt ezúttal is junior válogatottjaiktól várták Békéscsabán, akik közül Dékány Kinga karantén-kötelezettsége miatt kihagyni kényszerült a versenyt.

Dékány Kinga remek formában vívott

Ezüstérmes lett Dékány Kinga a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban hétvégén megrendezett Magyar Kupa-fordulóban. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrözője a juniorok döntőjében régi riválisától, a honvédos Muhari Esztertől szenvedett vereséget.

Teljes volt a békéscsabai éremkollekció

A serdülő csapat arany-, Gachályi Gréta ezüst-, Juhász Hanna Réka bronzérmes lett a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia színeit képviselő párbajtőrözők közül a Balatonfüreden öt napon át zajló Olimpici országos bajnokságon.

Kis Abigél ötödik lett az újoncok bajnokságán

Több, mint fél év kényszerpihenő után szerepelt ismét versenyen Kis Abigél a Zsoldos Péter Orosházi Vívó Egyesület tehetséges kardvívója, aki a hétvégén, Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban megrendezett újonc országos bajnokságon vett részt.

Fél év után újból versenyezhettek a vívók

A Magyar Vívó Szövetség döntése alapján a járvány miatt félbeszakadt 2019–2020-as versenyszezonból a pengeforgatók ősszel két bajnokságot pótolnak be. Az első a Szolnokon, hétvégén megrendezett utánpótlás vidékbajnokság volt. A szövetség elnöksége szigorú feltételekhez kötötte a részvételt.

Hosszas „vívódás” után párbajtőrt ragadtak a gyulaiak

Meghívásos amatőr párbajtőrkupát rendezett a Gyula SE vívószakosztálya. A felnőtt női és férfi mezőnyt felsorakoztató viadalt az egészségügyi előírások betartásával bonyolították le.

Az orosházi kardozók is újraterveznek

A járvány miatti intézkedések következtében, mint minden sportág, a vívás orosházi képviselői is tétlenségre, illetve otthoni edzésekre lettek kárhoztatva. A helyzet még most sem oldódott meg teljesen.

A vívók várják az új versenynaptárt

Május 4. fontos dátum a hazai sportvilágban, hiszen a kormány ekkortól engedélyezte a profi, az amatőr és a tömegsportban is az edzéseket, valamint a zártkörű sporteseményeket. A csabai vívók is edzésbe álltak.

Elmarad a júniusi vívó Európa-bajnokság

A koronavírus-járvány miatt biztosan nem tudják megrendezni az eredeti időpontban, júniusban a vívók minszki Európa-bajnokságát. A nemzetközi szövetség (FIE) közölte, a pandémia következtében minden áprilisra, májusra és júniusra kiírt versenyt le kell mondani.